Новини » Політика 27 вересня, 2018, 13:13
Російська правозахисниця: На Сенцова постійно тиснуть, щоб він припинив голодування
ZIK
ZIK

Олег Сенцов перебуває в одиночній камері лікарні і за ним постійно стежать лікарі. Є підозри, що працівники колонії приходять і вмовляють його припинити голодування, погрожуючи примусовим годуванням. Тому, найімовірніше, відбувається психологічний тиск, але через те, що до Сенцова прикута увага всього світу, до нього не можуть застосовувати фізичну силу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорила російська правозахисниця Зоя Свєтова.

«В останньому листі Олег пише про те, що у нього буває погане самопочуття. Бувають дні, коли він просто лежить і навіть не може читати та про щось думати. Також, коли він пише фразу «не дивлячись ні на що», він має на увазі, що розуміє всі ризики, котрі він взяв на себе, жертвуючи своїм життям в ім’я звільнення українських політв’язнів», – сказала Свєтова.

За її словами, він розуміє, що може померти в будь-який момент, адже минуло майже 140 днів з дня початку голодування. І він розуміє, що це не може тривати вічність.

«Сенцов пише, що має бути хороший кінець, що погане не може бути вічним, але мені здається, що тим самим він просто мене підтримує. Бо розуміє, що я, як і інші переживаю за його долю», – розповіла вона.

На її думку, він проявляє силу духу. Адже перебуваючи на голодуванні в колонії на краю землі, він просто підтримує тих людей, котрі за нього вболівають.

«Це надзвичайна сміливість, якою можна лише захоплюватись. Але жахливо усвідомлювати, що ми ніяк не можемо врятувати ані Олега, ані інших невинних людей, котрі сидять також в російських колоніях та в’язницях», – наголосила Свєтова.

Також вона розповіла, що Сенцов не любить, коли його листи публікують повністю та розповідають про здоров’я. Хоча зазначила, що за її спостереженнями, незважаючи на те, що  він доволі молода людина, через голодування він став метеозалежним.

«Коли змінюється погода, то звичайно це впливає на стан здоров’я та самопочуття. Але загалом за рядками листа мені зрозуміло, що його стан дуже поганий. Попри те, він намагається займатися своїм фільмом «Номери», який в Україні починають знімати. Він дуже багато пише його авторам і навіть дає вказівки. Це йому коштує багато сил. Тому що фізичний стан його достатньо важкий і таким він був вже 14 серпня, коли я з ним зустрічалась», – зазначила вона.

Також правозахисниця розповіла про умови тримання під вартою політв’язня Олега Сенцова та про свої побоювання щодо психологічного тиску на нього.

«Сенцов перебуває в одиночній камері лікарні, де за ним постійно стежать лікарі. Я думаю, що працівники колонії приходять і вмовляють припинити голодування і погрожують тим, що почнуть його примусово годувати. Але зараз до нього прикута увага всього світу, тому, наприклад, бити його не можуть, адже він і так ледве живий», – сказала Свєтова.

Вона наголосила на тому, що у Москві активісти усіма можливими методами намагаються допомогти Сенцову, але наразі безрезультатно.

«Вже більше трьох тижнів в Москві щодня відбуваються одиночні пікети. І не тільки я на них виходжу. Протягом дня десятки людей змінюють один одного, але наразі немає жодної публічної реакції», – додала Свєтова.. 

Нагадаємо, вчора у соцмережах російська журналістка і правозахисниця Зоя Свєтова написала, що отримала листа від українського політв’язня Олега Сенцова, який перебуває в російській в’язниці і частково його опублікувала.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 21:24 :53