Новини » Суспільство 27 вересня, 2018, 22:00
Остап Дроздов пояснив, чому вважає, що Московський патріархат – «злочинна організація»
ZIK
ZIK

Московський патріархат – це злочинна організація, яку треба було давно видворити з України. Батюшки, які прикриваються своєю канонічністю, є прямою агентурою Кирила-Путіна.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив журналіст Остап Дроздов.

Як повідомлялося, Священний синод Української православної церкви Московського патріархату вимагає, щоб екзархи, призначені Константинопольським патріархом, покинули «канонічну територію» УПЦ МП. Відповідна заява була оголошена після засідання, яке відбулося 25 вересня в Києво-Печерській Лаврі.

«Стосовно томосу в мене абсолютно зрозуміла позиція і вважаю, що якщо це станеться, то з часів існування української ідентичності, українства як усвідомленого поняття це буде цивілізаційний і історичний момент. Я розцінюю це як повернення внутрішньої справедливості, і не в томосі справа, хоча таким чином буде легалізована первинність української церкви», – зазначив Дроздов.

З його слів, Московський патріархат – це злочинна організація, яку треба було давно видворити з України силовим, кримінальним способом. Пан Дроздов розцінює батюшок, які прикриваються своєю канонічністю, як відверту й пряму агентуру Кирила-Путіна, що є одне й те саме. 

«Я до цієї абсолютно ФСБшної і злочинної структури ставлюся відповідно й не буду грати вар’ята. Я взагалі не розумію, чому Московський патріархат досі приховує на табличках своє позначення. Яке відношення УПЦ(МП) має до України, коли його юрисдикція повністю прив’язана до Москви, коли він ігнорує факт української державності, української мови та самодостатності і не розцінює українське як самодостатнє, а лише як братнє», – пояснив журналіст.

Пан Дроздов вважає, що при отриманні томосу кожна людина теперішнього Московського патріархату зможе прекрасно почуватися і знайти себе в лоні легальної канонічної УПЦ, і це вже не буде питання принципу. Якщо не важливо, куди ходити, а важливо, до кого молишся, то треба довести це на ділі. 

Читайте також: У Константинополі відреагували на погрози Москви через автокефалію Україні

«Якщо ви молитеся Господу Богу, то ви можете знайти своє спілкування з творцем у лоні української церкви, а не московської. Я розумію, що для моєї країни це буде остання крапка для увінчання нашої державності. Без власної канонічної церкви нам важко говорити з тими людьми, які досі вважають, що тільки той, хто заглядає в ширінку до Путіна має право виступати духовним лідером моєї країни, яка, до речі, воює з його країною. Тому я агресивно налаштований проти Московського патріархату і до томосу ставлюся з великим благоговінням», – прокоментував гість програми.

Читайте також: В УПЦ КП назвали, кого запропонують на главу помісної православної церкви після томосу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 18:41 :34