Новини » Суспільство 27 вересня, 2018, 6:50
Невзоров: Скандал уже не втримати. Константинополь не надавав Росії права називатися патріархією

У процесі боротьби Московського патріархату проти Константинопольського, через надання автокефалії Києву з'ясувалося, що Російська православна церква сама не має автономного статусу і тепер є не старшою, а підпорядкованою українській метрополії.

Про це розповів російський публіцист Олександр Невзоров в ефірі телеканала ATR.

«Як це вийшло, я підозрюю, що [патріарх Кирило] Гундяєв і сам не знав цього пікантного факту і тепер скандал уже не можливо буде втримати в берегах і руслі. Тому що так, дійсно, Константинополь у свій час не надавав Росії права називатися патріархією. Він якось тихо з цим змирився, оскільки були складні часи. І ось цієї найважливішої формальності не було виконано», – пояснив публіцист.

Невзоров зазначив, що цей факт виплив на тлі претензій Москви на контроль над українською церквою.

«Створилась абсолютно дика ситуація, коли в комунальній квартирі на загальному зібранні мешканців той, хто кричав голосніше від усіх, вимагаючи заборонити відвідувати туалети і викрутити комусь лампочки, раптом, як з’ясувалося, сам не має у цій квартирі жодної прописки», – підкреслив він.

На думку публіциста, нові факти розвертають ситуацію у зворотний бік.

«Зараз за фактом Російська православна церква, РПЦ, у вельми і вельми скандальній ситуації, коли раптом з’ясовується, що Українська метрополія набагато старша. І що РПЦ-шним діячам, а також усім уцерковлювачам, вірянам, доведеться не тільки якось примиритися з тим, що в Україні церква авторитетніша, стародавніша, старша і повноважніша, але ще й вибудовувати з нею стосунки не зверху, а знизу», – підсумував Невзоров.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 14:15 :39