Новини » Регіони 27 вересня, 2018, 12:24
На Рівненщині неблагополучна ситуація із захворюванням на сказ

Епізоотична та епідемічна ситуація щодо сказу в Рівненській області в останні роки, за даними фахівців Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» залишається неблагополучною.

 Щороку в області звертається за медичною допомогою близько 3 тисяч осіб, які постраждали від покусів різних тварин, 600 – 700 осіб отримують профілактичне лікування.

У 2014 та 2016 роках були зареєстровані два випадки сказу серед людей у Володимирецькому та Гощанському районах. В обох випадках зараження відбулося через покуси котів. Серед тварин щороку реєструються випадки сказу, причому їх кількість зростає.

За вісім місяців 2018 року в області зареєстровано 30 випадків захворювань тварин сказом. Захворіли 9 лисиць, 13 собак, 3 коти, 1 вовк, 1 бобер, 1 корова, 1 єнотовидна собака, 1 вівця. Хворі тварини реєструвалися у Дубенському, Гощанському, Острозькому, Рівненському, Березнівському, Корецькому, Здолбунівському, Зарічненському, Радивилівському, Володимирецькому, Дубровицькому та Костопільському районах.

За медичною допомогою з приводу покусів звернулася 1321 особа, з них 80 осіб були покусані хворими на сказ тваринами. Вакцинацію та імунопрофілактику призначено 321 особі.

У медиків продовжує викликати занепокоєння те, що у 29 випадках потерпілі від покусів тварин відмовилися від антирабічного лікування, що є великим ризиком виникнення захворювань серед цих людей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 19:59 :53