Новини » Політика 27 вересня, 2018, 15:48
Луценко називає конфлікт між НАБУ і САП «міжособистісним» і вказує на вихід
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник. Фото: centernews.com.ua
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник. Фото: centernews.com.ua

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що через міжособистісний конфлікт директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника та керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького робота антикорупційних органів не дає результатів, і необхідне проведення аудиту.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«На жаль, замість чесного діалогу керівництво НАБУ обрало метод війни проти всіх, хто ставить незручні запитання – відкриття кримінальних проваджень стосовно всіх, хто не сподобався їхньому керівництву», – сказав Ю.Луценко журналістам у четвер у Києві.

«Погано, що результатів роботи немає, тому що керівники САП і НАБУ взагалі між собою не спілкуються, більше того, ведуть очну й заочну війну між собою», – додав генпрокурор.

Водночас він зазначив, що намагається допомагати «кожному з них, якщо вони звертаються офіційно» до Генпрокуратури.

Ю.Луценко нагадав, що обидва випадки «прослуховування» співробітників САП були санкціоновані Генпрокуратурою. «На жаль, в обох випадках бездарна діяльність оперативних співробітників призвела до жалюгідного результату», – додав він.

Генпрокурор висловив думку, що ми стаємо свідками руйнування цієї антикорупційної системи.

«Очевидно, що ситуація критична, тому що весь світ критикує Україну, всі українці критикують владу України за відсутність результатів протидії високопоставленій корупції... Через міжособистісної війни цих результатів немає і я так розумію, що й не буде», – підсумував генпрокурор.

На його переконання, вихід із цієї ситуації може полягати або в самостійному звільненні керівників антикорупційних органів з посад, або призначення аудиту НАБУ і прийняття об’єктивного рішення щодо тих, хто зриває результативну роботу.

Ю.Луценко також уточнив, що він санкціонував, і суд дав дозвіл на провадження оперативної роботи стосовно одного зі співробітників САП у рамках кримінальної справи, яку веде НАБУ. При цьому він не сказав, про яке саме провадження йдеться.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) призначило службове розслідування щодо конфлікту між працівниками бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 02:22 :45