Новини » Політика 27 вересня, 2018, 19:45
Експерт про скандал з угорськими паспортами: Війну на два фронти не відкривають
ZIK
ZIK

До врегулювання проблеми з Росією відкривати конфлікт з Угорщиною є безвідповідально, не розумно та не прагматично.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив дипломат, керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

Експерт нагадав, що більшість виступу Президента України під час засідання Генасамблеї ООН стосувалася агресії РФ в Україні: «Він не залишив жодного сумніву, що в нас із РФ – воєнний конфлікт».

Василь Філіпчук, згадавши дослідження з часів античності і до сучасних стратегій воєнної справи, зауважив, що є кілька аксіом щодо того, як має поводити себе держава під час воєнного конфлікту.

«Насамперед, це не відкривати війну на два фронти. Насамперед – це розбивати союзи основного ворога й об’єднувати навколо себе максимальну кількість країн. Де в нас зараз основна проблема? Це Росія. До врегулювання проблеми з Росією, навіть якби Угорщина у п’ять разів агресивніше себе поводила, навіть якби Угорщина ще більше здійснювала кроків, які нам не подобаються, відкривати конфлікт із цією країною є безвідповідально, не розумно, не прагматично. Нам потрібно максимально уникати будь-яких інших конфліктів, враховуючи той факт, що основний конфлікт – із РФ», – наголосив Василь Філіпчук.

Гість програми вважає, що в ситуації з Угорщиною треба було зменшити градус напруги та обійти гострі кути, знайшовши дипломатичні шляхи врегулювання.

«Угорські паспорти – це проблема не сьогоднішнього дня, як і румунські паспорти. Це проблема, яка вже має десятиліття. Ми про неї знали давно. Питання мови… також не нове питання. Ми маємо бути відповідальними не перед наступними виборами, а перед країною, яку нам треба зберегти, і в цій ситуації такі проблеми потрібно вирішувати у максимально дипломатичному ракурсі», – вважає Василь Філіпчук.

Нагадаємо, ЗМІ оприлюднили відео, на якому українцям роздають паспорти Угорщини у консульстві Угорщини в Береговому з проханням не повідомляти про це владі.

Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що відомство перевіряє автентичність відео й назвав можливим видворення угорського консула в Берегові.

Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв, якщо українська сторона вишле консула, це не залишиться без відповіді.

Під час зустрічі глав МЗС України та Угорщини Павла Клімкіна й Петера Сійярто не вдалося досягнути згоди з ключових питань задля вирішення проблеми, пов’язаної з прихованою видачею угорських паспортів громадянам України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-15 21:24 :48