Новини » Економіка 27 вересня, 2018, 21:16
Екс-міністр фінансів назвав, кому найбільше заборгувала Україна
ZIK
ZIK

У 2014-му році почалася агресія, й Україна звернулася до стратегічних партнерів і домовилася про пакет фінансової допомоги. Це була допомога від Європейського Союзу в обсязі 1,8 млрд євро. Було 3 млрд від США. Була допомога також від МВФ.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK розповів колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Екс-міністр фінансів розповів, що ще на початку року в нього були дуже непрості розмови з Прем’єр-міністром України щодо бюджету.

«Це були дуже непрості розмови. Я розумію, що хочеться дивитися на світ через рожеві окуляри, казати, що немає проблем або навіть їх ігнорувати, але питання навіть не в проблемах. Це теж важливо, але якщо є питання, треба знайти відповідь. От цей рік у нас розпочався з того, що я показав, що 2019-й рік буде непростим через те, що треба буде здійснювати серйозні виплати по боргах», – зауважив Олександр Данилюк.

Також він відповів на питання ведучого, кому найбільше заборгувала Україна.

«У нас є декілька статей, по яких ми маємо зробити виплати. Перша – у 2015-му році уряд Яценюка зробив реструктуризацію зовнішнього боргу. Тобто усі наші зобов’язання на зовнішніх ринках, які мали бути погашені протягом 2015-2016 років, були перенесені на 2019-2022 роки. І ті платежі, які були відтерміновані, потрібно сплачувати зараз. Але тоді розраховували, що ситуація буде кращою», – зазначив екс-міністр і додав, що ситуація могла б бути кращою, якби правильні рішення влади стабілізували економіку й покращили бізнес-клімат у країні.

Однак, підкреслив Олександр Данилюк, оскільки ситуація в Україні не стабілізувалася, виникли проблеми із виплачуванням боргів.

«Як це профінансувати, якщо немає власного ресурсу – треба або виходити на зовнішні ринки, звертатися до кредиторів, або профінансувати і наступний рік. Але в нас вже є платежі, бо в 2014-2016 роках ми також позичали у США по мільярду кожного року. Але перш ніж позичаються гроші, потрібно дивитися на декілька років уперед і на те, які можуть бути виклики.

Отак було й у 2015-му році. У 2014-му році почалася агресія, і Україна звернулася до стратегічних партнерів і домовилася про пакет фінансової допомоги. Це була допомога від Європейського Союзу в обсязі 1,8 млрд євро. Було й 3 млрд від США. Була допомога й від МВФ. Тобто це був вагомий пакет допомоги, без якого ми б не вижили»,­– прокоментував Олександр Данилюк.

Нагадаємо, в Міністерстві фінансів повідомили, що до кінця 2018 року Україні необхідно виплатити 91,34 млрд гривень або 3,25 млрд доларів (за курсом Національного банку України) за зовнішніми боргами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 12:14 :44