Новини » Політика 27 вересня, 2018, 21:40
Екс-міністр фінансів: Корупція в уряді є, і цих імен багато
ZIK
ZIK

Корупція в Україні залишається скрізь, куди надходять великі державні видатки. Але якби ми дійсно подолали найбільшу корупцію, то країна почала б розвиватися зовсім іншими темпами.

Про це заявив міністр фінансів України у 2016-2018 роках Олександр Данилюк в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

«Якщо корупція є в країні, то, безумовно, вона є і в уряді. І людей, які причетні до неї, є дуже багато. Зрештою, корупція в уряді поборола й мене. Зокрема через зміни у Державній фіскальній службі, яка є величезним джерелом корупції, і відбулося моє звільнення з посади міністра фінансів», – визнав Олександр Данилюк.

Екс-міністр фінансів підкреслив, що боровся кілька років, щоб знищити механізми відмивання коштів у ДФС. Так, за його словами, вдалося прибрати з посад ключових корупціонерів, зокрема й екс-голову ДФС Романа Насірова, незважаючи на те, що його прикривали і прем’єри, і парламент.

«Моя позиція не змінилася після звільнення, тобто я як критикував, так і продовжую критикувати всю систему. Тоді як позиція Романа Насірова змінилася кардинально до тої, якої він притримувався, перебуваючи на посаді голови ДФС.

Я мав безпосереднє відношення до звільнення Романа Насірова, адже впевнений, що він був причетний до всіх корупційних схем, які Мінфін намагався подолати. Зокрема в ДФС найбільше крали на відшкодуванні ПДВ. І після того, як ми запровадили прозорий механізм відшкодування податку, це почало дратувати всіх корупціонерів», – наголосив Олександр Данилюк.

Нагадаємо, 7 червня 2018 року Верховна Рада схвалила звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів за поданням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Слідом за цим заступники міністра фінансів Юрій Буца та Сергій Марченко подали у відставку. Того ж дня Кабмін призначив Оксану Маркарову новою в.о. міністра фінансів України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 22:00 :11