Новини » Суспільство

Бюджет програми «Доступні ліки» у 2019-му становитиме мільярд гривень, – МОЗ

Фото: promin.cv.ua

У затвердженому урядом бюджеті на 2019 рік на державну програму «Доступні ліки» закладено 1 млрд грн.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

«У планах відомства оновлення механізмів роботи програми. Зокрема, обов’язкове запровадження електронного рецепту та можливість отримувати рецепти у лікарів, приватних закладів», – наголосили у МОЗ.

У відомстві заявили, що вже понад 6,6 млн українців скористалися програмою «Доступні ліки».

«Найбільшою популярністю програма користується у Дніпропетровській області – близько 620 тисяч українців отримали рецепти на «Доступні ліки», у Харківській – понад 550 тисяч, у Львівській – понад 530 тисяч і у місті Київ – понад 420 тисяч пацієнтів. Цьогоріч попит на ліки за програмою «Доступні ліки» виріс на 30%. Від початку 2018 року для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти отримали ліки за 12,5 млн рецептів на суму понад 600 млн грн», – поінформували у МОЗ.

У відомстві уточнили, що за програмою можна отримати 261 лікарський препарат, з них 59 – повністю безоплатно. «202 препарати українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою. В середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату», – зазначили у МОЗ.

Нагадаємо, у 2019 році державну програму «Доступні ліки» передадуть від МОЗ до Національної служби здоров’я України.Loading...