Автоматична індексація пенсій відбудеться з 1 березня, – Андрій Рева

У березні 2019 року буде проведено осучаснення пенсій за формулою – сумою 50% зростання рівня інфляції та 50% зростання середніх зарплат за 2018 рік.

Про це повідомив міністр соцполітики Андрій Рева, повідомляє «Урядовий портал».

«Якщо інфляція цього року буде 12%, як прогнозується, то до розрахунку береться 6%. Фонд оплати праці зріс за вісім місяців на 25%, тобто до розрахунку береться 12,5%. У сумі це 18,5%. Це означає, що зростання пенсій відбудеться до 20% від тих розмірів пенсій, які є сьогодні», – пояснив міністр.

Разом з тим, оскільки 2018 рік ще не завершився, точні показники, за якими буде проводитися індексація пенсій, невідомі. Розрахунки ґрунтуються на тенденціях економіки та мають приблизний характер.

Автоматична індексація пенсій відбудеться саме з 1 березня, адже офіційні показники інфляції та росту середніх зарплат за 2018 рік будуть готові в лютому, після чого будуть проведені розрахунки та виплати відповідно до прийнятої постанови уряду.

Читайте також: Нардеп пояснив, чому пенсії можуть почати затримувати регулярно

Крім того, Рева нагадав, що з 1 січня пенсія військових зросте на 25%.

За його словами, на сьогодні в держбюджеті на 2019 рік передбачено 166 млрд грн на пенсії, з них 139 млрд грн – це дотації пенсій для цивільних, і 27 млрд грн підуть на виплати пенсій військовим.

Читайте також: Експерт розповіла, коли чекати другого етапу підвищення пенсій

Loading...