Новини » Економіка 26 вересня, 2018, 15:03
Завдяки технології гідравлічного розриву пласту «Укрнафта» додатково видобуде 6,5 тис. тонн нафти
Бурова установка. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Бурова установка. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

«Укрнафта» видобуде додаткові 6,5 тисячі тонн нафти завдяки технології гідравлічного розриву пласту (ГРП).

Про це інформує прес-служба ПАТ «Укрнафта».

Як ідеться у повідомленні, з початку року ПАТ «Укрнафта» провела 11 операцій ГРП – шість на свердловинах бізнес-підрозділу «Укрнафта» (Схід) та п’ять на свердловинах бізнес-підрозділу «Укрнафта» (Захід). Усього у 2018 році заплановано щонайменше 18 потужних ГРП. Додатковий сумарний видобуток за результатами цих операцій у цьому році становитиме на рівні 6 500 тонн нафти.

У першому півріччі «Укрнафта» провела дві успішні операцій потужного ГРП (ПГРП) та ще три ПГРП в липні-серпні на свердловинах Західного нафтового регіону.

«Наприкінці серпня «Укрнафта» розпочала ПГРП на свердловинах Східного нафтового регіону.

Довідка.

Гідравлічний розрив пласту – це один із найбільш ефективних методів інтенсифікації видобутку вуглеводнів. Під час операції в свердловину закачують рідину, яка розриває пласт, збільшуючи тріщини в породі та утворюючи нові. Це дозволяє збільшити приплив вуглеводнів у свердловині.

Проектування та проведення операцій ПГРП «Укрнафта» здійснює силами власних спеціалістів, зокрема, технічних спеціалістів бізнес-підрозділів «Укрнафта» (Схід) та «Укрнафта» (Захід), «Управління нафтопромислових сервісів», власного науково-дослідного і проектного інституту та департаменту інтегрованого керування родовищами.

Як повідомляли раніше, «Укрнафта» збільшила виплату податків: за вісім місяців – понад 10 млрд грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 12:30 :48