середа, 26 вересня, 2018, 2:22 Економіка
Статки Ахметова йдуть вгору, – Bloomberg

Справи українського бізнесмена Ріната Ахметова, який пережив революцію, війну та націоналізацію майна так званими «республіками», ідуть вгору – статки мільярдера скоротилися з 22 млрд доларів у 2013 році до близько 4 у 2015, але тепер вони прямують до майже 6 млрд доларів.

Про це з посиланням на Bloomberg повідомляє Українська правда.

Зазначається, що Ахметов, як і раніше, є найбагатшою людиною в Україні. Він володіє найбльшим в Україні індустріальним конгломератом «Систем Кепітал Менеджмент», найціннішими активами якого є металургійна компанія «Метінвест» та ДТЕК – вугільний і енергетичний бізнес.

«Обидві компанії мали підприємства у Луганській та Донецькій областях, де на початку 2014 року з’явилися проросійські бойовики. Ахметов був змушений виїхати з рідного Донецька до Києва, а його статки знизилися з 22,4 млрд доларів у січні 2013 року», – пише Bloomberg.

«На початку 2017 року активи «Метінвесту» та ДТЕК у Луганську та Донецьку були націоналізовані проросійськими бойовиками після того, як українські військові ветерани розпочали траноспортну блокаду утримуваних бойовиками східних областей», – йдеться у статті.

Bloomberg зазначає, що Ахметов залишився на плаву, і «Метінвест» повідомив про посилення фінансових результатів у першому півріччі 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом 2017.

«За цей же період видобуток вугілля ДТЕК скоротився на 12,9%, але зусилля з переведення деяких енергоблоків зі споживання антрациту, який недоступний в Україні через транспортну блокаду, на інший тип вугілля дають результати і дозволяють холдингу знизити потреби в імпорті вугілля», – зазначає видання.

Повідомляється, що ДТЕК до 2020 року спрямує 1,1 млрд доларів на розвиток відновлювальних джерел енергії.

Як повідомлялось, український бізнесмен Рінат Ахметов посів 282 місце в світовому рейтингу мільярдерів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 02:57 :53