середа, 26 вересня, 2018, 3:55 Суспільство
Не гірше, ніж в NASA: Українська антарктична станція «Вернадський» почала модернізуватися

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) почав модернізацію обладнання на українській станції «Вернадський» у Антарктиді.

Про це в інтерв’ю для DT.UA сказав Євген Дикий, керівник НАНЦ.

За його словами, під Харковом вже випробовується метеорологічний радар виробництва Харківського радіоастрономічного інституту, який наступного року поїде в Антарктиду.

«Їхнє обладнання закуповує NASA, а от в Україні поки ніхто ще не замовляв. До речі, й їхні антени стоять під Харковом, на «Вернадському» та на Шпіцбергені у норвежців, і хлопці з цих трьох антен міряють грозову активність у глобальному масштабі, цей «грозометр» допомагає відстежувати процес глобального потепління, – зазначив вчений.

– А у львівській філії Інституту космічних досліджень розробляють найкращі у світі магнітометри, які не змінюють точність вимірювань у діапазоні температур від мінус 100 до плюс 100. Саме тому вони стоять на більшості супутників і NASA, і ESA, а також на американській станції на Південному полюсі. Ми наразі також оновлюємо у себе парк магнітометрів, звісно ж, беремо найкращі у світі – львівські».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 09:16 :22