Новини » Суспільство 26 вересня, 2018, 13:56
Голомша: В НАБУ закладена бомба сповільненої нелегітимності
ZIK
ZIK

Національне антикорупційне бюро немає правової регламентації. Воно користується невластивими йому законами. Тому і виникають конфлікти між різними правоохоронними органами.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів колишній заступник Генерального прокурора Микола Голомша.

«Антикорупційна система правоохоронних органів може оцінюватися суспільством, а не однією людино. Громадськість має відчувати, що правоохоронні структури працюють і що довіряти їм можна», – каже Микола Голомша.

Колишній заступник Генерального прокурора зауважує, що оцінити роботу антикорупційних правоохоронних органів неможливо, адже, на його погляд, очевидних результатів майже нема.

«Є лише якісь затримання-бульбашки, скандали, потім з цих всіх справ залишається тільки скромний «пшик». Думаю, що суспільство вже не сприймає реальної боротьби з корупцією і не відчуває результатів», – говорить експерт.

На його думку, головна функція НАБУ – це правоохоронна, яка мусить базувати лише на законності.

«Створення НАБУ відбулося усупереч Конституції. Тож яка може бути мова про дотримання права працівниками бюро», – наголошує Микола Голомша.

Колишній заступник Генерального прокурора підкреслює: в НАБУ закладена бомба сповільненої нелегітимності.

«У Конституції немає Антикорупційного бюро, тому не можу говорити про його законність. Вони не мають правової регламентації, користуються законами, які їм не властиві», – пояснює експерт.

Він переконаний, що на часі є кодифікація законодавства, яка б усунула боротьбу між правоохоронними органами.

«Закон чітко поділив би функції, обов’язки та унеможливлював скандали, які нині існують. Тут мають попрацювати депутати. Та найголовніше – потрібно деполітизовати правоохоронні органи, які не мають бути ні на боці влади, ані будь-якої іншої сили», – впевнений Микола Голомша.

Нагадаємо, 29 листопада на сайті Державної міграційної служби з’явилася інформація про затримання агента НАБУ під час спроби дати хабар першому заступнику голови ДМС.

На це в НАБУ заявили, що детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію з викриття корупційної схеми. В одній із програм на телеканалі ZIK директор антикорупційного органу Артем Ситник пояснив свою позицію щодо практики провокації хабара.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 06:25 :42