середа, 26 вересня, 2018, 15:15 Суспільство
Експерт: У випадку з Томосом для УПЦ гібридні методи Росії не спрацювали
ZIK
ZIK

Намагаючись завадити Українській православній церкві отримати Томос про автокефалію, Росія намагалась перетягнути на свій бік думку громадськості та Константинополь. Але у випадку з Константинополем ніколи нічого не виходило. А сильна російська пропаганда діє здебільшого на внутрішнього споживача, де немає альтернативних джерел інформації.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив завідувач кафедри політолог НаУКМА Сергій Кисельов.

Він підкреслив, що Українській православній церкві Московського патріархату справді є що втрачати.

«Всі дії, які відбуваються в цьому просторі, доволі прості. Московському патріархату потрібні парафіяни, їх власність, а решту вони можуть залишити іншим. Ні для кого не є секретом, що коли Українська православна церква отримає автокефалію, то певна кількість парафіян таки перейде від Московського патріархату», – переконаний експерт.

За його словами, для багатьох парафіян Московського патріархату питання церкви зовсім не політичне, тому після отримання Київським патріархатом Томосу вони можуть перейти туди.

«Для чого люди ходять до церкви? Щоб врятувати душу. Тому, коли парафіяни розуміють, що церква Київського патріархату допоможе їм врятувати душу, абсолютно можливим є їх перехід з однієї конфесії до іншої», – наголосив Сергій Кисельов.

Окрім цього він висловив свою думку про те, чому у випадку з Українською церквою не спрацювали гібридні методи маніпуляцій, брехні та пересмикування, які протягом останніх років застосовує Росія.

«Росія заявляє і справді хоче бути великою і могутньою державою. Якщо РФ хоче перетягнути на свій бік більшість в Раді безпеки ООН або в іншій організації, ми цього не бачимо. Ми бачимо лише певні «перемоги» у двосторонніх відносинах – війну в Грузії, захоплення і анексію Криму», – розповідає політолог.

Так само і у ситуації з Томосом для Української православної церкви Російська Федерація намагається перетягнути на свій бік не лише громадську думку, а й Константинополь.

«Але тут практично ніколи і нічого не виходило. Тобто у них чудова пропаганда, але внутрішня. Але назовні ми маємо інші джерела інформації окрім мого однофамільця. А в Росії, на жаль, Дмитро Кисельов – основне джерело інформації», – пояснив професор.

Як повідомлялося, Синод Української православної церкви Московського патріархату вимагає, щоб екзархи, призначені Константинопольським Патріархом, покинули «канонічну територію» УПЦ МП.

У свою чергу ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Тельміський Іова заявив, що Українська православна церква Московського патріархату не має права вимагати, щоб екзархи Константинопольського патріархату покинули Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 08:57 :04