Новини » Політика 26 вересня, 2018, 14:35
Експерт: РФ доведеться застосувати право вето на Радбезі ООН
ZIK
ZIK

Абсолютно очевидно, що Україна і західні союзники не підтримають російський формат миротворчої місії. Адже це, фактично, буде легалізацією російської окупації. Оскільки у США і Росії є можливість блокувати рішення Ради безпеки ООН, то зрозуміло, що РФ заблокує це питання, але ключовим буде те, хто є винним, що миротворців немає.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив експерт Міжнародного інституту демократій та учасник АТО Євген Дикий.

«На Донбасі зараз перебувають два російські армійські корпуси і їх ніхто не збирається забирати. Звичайно, що я вірю в те, що в якийсь момент ми їх звідти вичистимо або Росія встигне вивести їх до того, як ми їх вичистимо. Це можливо, але не через рішення Генасамблеї ООН», – сказав Дикий.

Він розповів, що питання миротворців потрібно порушувати, але варто розуміти, як і хто веде гру.

«Всі розуміють, що найближчим часом миротворців на Донбасі точно не буде. Бо Росія блокує їх введення в такому форматі, який влаштовує нас. Тобто повноцінну місію, яка мала б право на роззброєння, на реальний контроль території і, в першу чергу, на контроль кордону. Росія на це не піде, бо для них це означає програну війну», – прокоментував він.

Також він зазначив, що абсолютно очевидним є те, що Україна і західні союзники не підуть на російський формат миротворчої місії. Адже це означатиме легалізацію російської окупації під виглядом миротворчої місії.

«Є жорсткий клінч і немає поля для компромісу, а також у США і Росії є можливість блокувати рішення Ради безпеки ООН. Тут зрозуміло, що ситуація тупикова і миротворців не буде. Але ключове питання у тому, хто буде винним, що миротворців немає. Тому Росію підводять до того, щоб вона застосувала своє право вето і не дозволила той формат миротворчої місії, який розроблений Україною та західними союзниками. Звичайно, що Росії доведеться зробити це, бо інакше для них це означатиме здачу Донбасу, а зараз там до цього точно не готові», – вважає Дикий.

На його думку, ніяких змін по статусу Донбасу не буде до президентських виборів в Україні, а може й до парламентських. Хоча у Росії набагато більші амбіції, бо вона хоче мати всю Україну.

«Ви ж чудово розумієте, що Росії не потрібен Донбас, вона хоче всю Україну. Якщо буде програма-мінімум, то це половина країни, так звана, «Новоросія». Вони вважають, що у них є шанс зробити це через наші вибори. Тому, якщо Росія таки накладе вето, то далі відбудеться консервація того, що є зараз, тобто триватиме затяжна, позиційна, малої інтенсивності, але безперервна війна ще мінімум рік», – наголосив він.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко говорив про те, що впевнений щодо Російської Федераці, яка робитиме спроби втрутитись у вибори наступного року за допомогою пропаганди та дезінформації.

До слова, вчора у Нью-Йорку розпочалася 73-тя сесія Генасамблеї ООН. Українську делегацію традиційно очолив Президент України. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 02:42 :03