Новини » Політика 26 вересня, 2018, 15:25
Чубаров в ООН: Звіт моніторингової місії – лише верхівка айсберга з утисків і терору в Криму
Рефат Чубаров. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Рефат Чубаров. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

В окупованому Криму, з моменту його захоплення Росією, постійно відбуваються порушення основних свобод людини, зокрема свободи мирних зібрань, висловлювань, об’єднань, релігії і свободи пересування.

Про це виступаючи на Раді ООН з питань прав людини в Криму заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає «Цензор.НЕТ».

На початку свого виступу він подякував моніторинговій місії в Україні з підготовки доповіді про стан прав людини в окупованому Криму, але зазначив, що тільки безпосередній звіт з місця подій може реально відобразити ситуацію на захопленій Росією території.

«Ми цінуємо напружену роботу Моніторингової місії в Україні, особливо з підготовки другої спеціальної тематичної «Доповіді про стан з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)» у відповідності з резолюцією 72/190 Генасамблеї ООН. Визнаючи зусилля УВКПЛ ООН щодо моніторингу ситуації на відстані, ми, однак, продовжуємо наполягати і вимагати безпосереднього звітування з місця подій», – упевнений Чубаров.

За його словами, всі доповіді, представлені сьогодні, ще раз доводять, що єдиною причиною катастрофічного погіршення ситуації з правами людини на неконтрольованих Урядом територіях України є російська агресія та окупація певних частин української території, численні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права з боку окупаційної влади.

«Крим залишається відкритою раною. Особливо боляче бачити категоричну відмову держави-окупанта – Російської Федерації – дотримуватися міжнародного гуманітарного права на окупованому півострові. Найсумніше буквально щодня отримувати повідомлення про те, як кримські татари і далі страждають від поліцейських рейдів», – сказав глава Меджлісу.

Він підкреслив, що судочинство в окупованому Криму теж не дотримується стандартів у галузі прав людини.

«Тривожно дізнаватися, що наших співвітчизників регулярно переслідують через фальшиві звинувачення у тероризмі та правопорушеннях, пов’язаних з екстремізмом. При цьому в усіх судочинствах окупаційна влада не дотримується стандартів у галузі прав людини», – заявив Чубаров.

Він вважає, що «сьогодні повторюється трагедія кримськотатарського народу 1944 року».

Голова Меджлісу підкреслив, що по всьому півострову відбуваються порушення основних свобод людини, в тому числі свободи мирних зібрань, висловлювання, об’єднань, релігії та свободи пересування. У Криму відсутні незалежні ЗМІ та вільна журналістика.

Особливо неприйнятним і прикрим, вважає політик, є те, що, незважаючи на наказ Міжнародного Суду ООН від 19 квітня 2017 року, який був недавно знову підтверджений цим Судом, представницький орган кримськотатарського народу – Меджліс, залишається забороненим на півострові.

Крім того, додав він, українцям, які проживають в АРК, відмовлено в праві отримувати освіту українською мовою.

Як вважає Чубаров, Росія вперто ігнорує міжнародні організації, політичних лідерів, представників громадянського суспільства, які закликають врятувати життя незаконно заарештованих у Криму громадян України, засуджених за надуманими звинуваченнями і утримуваних у російських в’язницях.

«Олег Сенцов та Володимир Балух тримають голодування вже понад чотири місяці та півроку відповідно. Незважаючи на обіцянку, надану російським президентом, українська омбудсмен не змогла потрапити до українських громадян – політв’язнів російського режиму. Понад 70 мешканців Криму – кримських татар, українців, представників інших національностей – позбавлені волі. У в’язниці почасти кидають цілими сім’ями: батька і сина Дегерменжи, братів Абдуллаєвих та інших», – повідомив він.

Глава Меджлісу підкреслив, що інформація, яка міститься в доповідях, є лише верхівкою айсберга – «айсберга з утисків, терору, несправедливості».

«У рік 70-річчя Конвенції про попередження злочину геноциду не можна дозволяти Російській Федерації, чиє керівництво має таку ностальгію за Радянським Союзом, повторювати злочини кривавого радянського диктатора Сталіна проти кримських татар та етнічних українців з метою «повністю або частково знищити національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку» (стаття 2 Конвенції про геноцид)», – резюмував він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 10:58 :13