Новини » Світ 25 вересня, 2018, 10:05
Виверження вулкану в Ісландії «може спричинити глобальний хаос», – команда дослідників

Виверження вулкану в Ісландії може спричинити глобальний хаос, попереджають вчені.

Вулкан Катла є потужнішим за Е́йяф’ятлайокютль, який створив гігантську хмару попелу та вплинув на авіаперевезення вісім років тому.

Катла, що в перекладі означає «чайник», останній раз вибухнув у 1918 році. Раніше він вибухав з частотою приблизно кожні 50 років. Він розташований поруч із південним узбережжям Ісландії, приблизно за 25 км від міста Е́йяф’ятлайокютль, – інформує видання Independent.

«Неможливо сказати, коли це виверження відбудеться», – сказала Сара Барсотті з Ісландського метеорологічного відомства The Sunday Times.

Вона додала, що рівень збитків для повітряного транспорту «залежить від інтенсивності виверження та напрямку вітрів у той час, коли це станеться».

Команда британських та ісландських дослідників виявила, що Катла, яка раніше вважалася незначним емітентом газу, є «глобально важливим джерелом діоксиду вуглецю».

Вони виявили, що «надзвичайно небезпечний» вулкан викидає від 12 до 24 кт CO2 щодня.

Згідно з їхньою доповіддю, опублікованою минулого тижня у журналі Geophysical Research Letters, Катла «є одним з найбільших вулканічних джерел CO2 на Землі, виділяючи до 5% загальної кількості вулканічних викидів у світі».

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Читайте також: Деякі вчені заявляють, що Земля почала позбавлятися від людства

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 12:59 :40