Новини » Суспільство 25 вересня, 2018, 6:39
Вчені планують побудувати навколо Антарктиди гігантську стіну
<nbsp;>

Вчені з Університету Лапландії спробували вирішити проблему стрімкого танення льодовика Туейтса в морі Амундсена, який практично дорівнює за площею Великобританії.

Про це повідомляє newsyou.

Комп’ютерне моделювання показало, що величезні підводні насипи висотою 300 метрів могли б зупинити сповзання льодовика в море, а також обвалення Західного Антарктичного льодового щита. Це обвалення здатне підняти рівень Світового океану на три метри, стверджують вчені.

«Якщо неможливо змінити клімат, – говорить геоінженер Джон Мур, – доцільно обмежитися пошуками вирішення однієї з найважливіших проблем – підвищення рівня Світового океану. Зміна геометрії морського дна у льодовиків, які сповзають в океан, зупинить їх подальше танення».

Читайте також: Чим загрожує людству гігантський айсберг, що відколовся від Антарктиди, – дослідження 

Геоінженери запропонували два варіанти вирішення проблеми. Перше – це побудувати підводну стіну, щоб не підпустити теплі підводні течії до основи шельфового льодовика. Друге – побудувати кілька штучних насипів або колон на морському дні, що нагадують дамби для запобігання повеней. Вони не здатні зупинити теплі течії, але можуть підтримати льодовик, допомагаючи йому вирости повторно.

Льодовик Туейтса вважається найбільшим джерелом підвищення рівня моря. Це один з найширших льодовиків в світі: його площа 120 000 кв. км, ширина 80-100 км.

Як повідомлялось раніше, швидкість танення льодовиків Антарктиди потроїлася.

Читайте також: В Антарктиді знайшли загублений світ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 14:03 :34