Новини » Суспільство 25 вересня, 2018, 16:00
Таран: САП і НАБУ дадуть справжній результат за декілька років
ZIK
ZIK

Варто зачекати декілька років, щоб Національне антикорупційне бюро та Спеціальна антикорупційна прокуратура запрацювала правильно і на повну потужність.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Віктор Таран.

«Якщо говорити про політичну конкуренцію, то у директора НАБУ Артема Ситника є певні є політичні амбіції. І, якщо він має амбіції на парламентські вибори, то йому треба, мабуть, дуже багато «нашинкувати справ» проти певних осіб», – сказав Таран.

Він висловив гіпотезу, якщо навіть представники САПу скажуть, що ці справи в суді розваляться, він все одно подасть більше. Але є яскравий приклад зловживання з боку працівників аналогу НАБУ у Польщі, коли першого їхнього керівника посадили у в’язницю, тому що він перестарався.

«Наприклад, ми ж як суспільство можемо вимагати від НАБУ результатв. І Ситник їх не може дати не тому, що САП поганий, а тому що в судах залишились «учні судової реформи імені Портнова-Ківалова». Тому він повинен пояснити, хто винен, але апріорі не він. Знову ж таки, це гіпотеза і ми не можемо її ні підтвердити, ні спростувати, тому що потрібно провести дослідження», – наголосив він.

Але, за його словами, можна припустити, що одним із мотивів його поведінки може бути конкуренція.

«Є багато дивних рішень у САП, де закривалися дуже дивні справи, чи аналогічно в НАБУ, який робив теж саме. Також є історія Ситника, який їздить на дачу вночі до Президента, чи Холодницького, який закриває справу по Фірташу. Про це навіть Віталій Шабунін писав. Тому є дивні рішення. Ми це бачимо та слідкуємо, апелюємо, але чекаємо, бо ж діти дають результат не одразу, а через 5-10 років. Наразі антикорупційним структурам є лише кілька рочків і ми повинні просто почекати», – додав Таран.

 Нагадаємо, керівник Антикорупційного бюро Артем Ситник в інтерв’ю на телеканалі ZIK заявив, що про подальшу можливу політичну кар’єру він думатиме тоді, коли його місія на посаді керівника Антикорупційного бюро буде вичерпана.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 16:49 :22