вівторок, 25 вересня, 2018, 11:57 Суспільство
Ситник: У справі «амбарної книги» був великий тиск на експертів
ZIK
ZIK

Немає нічого поганого у форматі співпраці НАБУ і ГПУ, коли кожен відповідає за свою ділянку роботи. Але справа «амбарної книги» має не теоретичну підслідність НАБУ, адже там є такі суб’єкти як голова ЦВК Михайло Охендовський.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив директор НАБУ Артем Ситник.

«Коли розпочиналася справа щодо «амбарної книги» Партії регіонів, я мав розмову з генералом СБУ Віктором Трепаком і казав, що, усе ж таки, правильно було перенести цю, так звану, книгу в НАБУ, а потім йти в ефір певних телеканалів. А вийшло так, що спочатку він сходив і дав інтерв’ю і показав ці матеріали. Але ви ж розумієте, що це не сприяє розслідуванню», – сказав Ситник.

Також він зазначив, що у нього жодного разу не було розмови з Генеральним прокурором з приводу цієї справи. НАБУ без проблем провело чимало досліджень записів.

«Ми почали відпрацьовувати записи. Не знаю, чи це була сота чи тисячна частина «амбарної книги», але те, що ми мали – намагалися ідентифікувати. Тому перевіряли ті записи, які там були, а також призначали експертизи, зокрема, почеркознавчі. До речі, був дуже великий тиск на експертів, особливо в частині пана Охендовського», – наголосив він.

За його словами, вже на певному етапі у НАБУ побачили, що ця справа дуже перетинається із тими, які є в департаменті спецрозслідувань Сергія Горбатюка у ГПУ. Адже там також була справа щодо суддів Конституційного суду, які, фактично, повернули повноваження Януковичу.

«Ми почали співпрацювати з департаментом, а на певному етапі САП ухвалило рішення про передачу цієї справи за підслідністю до ГПУ. Саме в підрозділ Горбатюка, де дійсно ці матеріали доповнювали те, що вони розслідували. Мене влаштовує такий формат співпраці, коли ми розслідуємо справу разом зі слідчими і кожен розслідує свою ділянку і це не теоретична наша підслідність, бо там були такі суб’єкти як голова ЦВК, який є нашим суб’єктом», – розповів Ситник.

Але він сказав про те, що хоч рішення прокурора було і навіть були складені повідомлення про підозру іншим фігурантам по цій справі, але, на жаль, в САПі не дійшли висновку, що в НАБУ достатньо зібрали доказів щодо цих підозр.

«Коли ж САП ухвалило рішення про передачу справи «амбарної книги» до Генпрокуратури, все одно дотепер детективи НАБУ працюють зі слідчими ГПУ. Саме завдяки тим  напрацюванням, які були використані, було оголошено підозри  іншим особам. Тому це не була наша ініціатива і ми були готові працювати у тому, чи іншому форматі. Але прокурор вирішив передати і ми працюємо зараз таким чином», – зазначив директор НАБУ.

Також, він розповів, що в окреме провадження була виділена справа щодо голови ЦВК Михайла Охендовського. І, за його словами, в НАБУ вважають, що вони зібрали достатньо доказів для направлення справи до суду. Але САП вважає, що потрібно дочекатися інших матеріалів.

«Після закриття справи щодо «рюкзаків Авакова», ми взагалі кожен день чекаємо нового закриття по тих справах, які, на думку детективів і прокурорів, були доказані. Тобто зібрані докази були достатніми для скерування до суду. Тому зараз говорити, що буде зі справою щодо «амбарної книги», я не буду. Але детектив, який розслідує справу, вважає, що є достатньо доказів для направлення справи до суду. Та прокурор чомусь не підписує документ. Тому час покаже», – прокоментував він.

Нагадаємо, на початку червня 2018 року Печерський районний суд Києва частково задовольнив клопотання захисту і зобов’язав Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру в найкоротші терміни або передати обвинувальний акт за підозрою у хабарництві голову Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського в суд, або ж закрити кримінальне провадження.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 11:05 :52