Новини » Економіка 25 вересня, 2018, 9:31
Швейцарія оприлюднила нові правила для підтримки криптовалютних компаній
Криптовалюти. Фото: hacked.com
Криптовалюти. Фото: hacked.com

Швейцарська банківська асоціація (SBA) опублікувала рекомендації, що стосуються фінансових установ, які мають намір працювати з криптовалютами.

SBA заявила, що вітає попит на блокчейни у Швейцарії, оскільки вони підвищують «привабливість Швейцарії як фінансового центру».

«У контексті своїх пріоритетів, SBA просуває та підтримує інноваційне середовище на арені цифрових технологій, а також сприяє створенню умов для сталого зростання компаній, які пов’язані з блокчейнами», – йдеться у повідомленні SBA.

Як і в інших країнах – таких як Сполучені Штати, Сполучене Королівство та Індія, – SBA також відзначила ризики та скептицизм, пов’язані з основними технологіями, що стоять за криптовалютними системами, і підкреслила, що потенційне відмивання грошей є серйозною проблемою. Згідно з новими правилами, SBA хоче привести правила регулювання блокчейнів у відповідність з нормативними вимогами банківської системи (наприклад, правилами відкриття рахунків), щоб зробити процес простішим та зменшити пов’язані з ним ризики.

«Швейцарія має жорсткі закони та вимоги щодо належної перевірки банківських фінансових операцій під час відкриття рахунку. SBA визначила проблеми щодо відкритті рахунків для блокчейневих компаній та зробила усе, щоб вирішити їх», – йдеться у прес-релізі.

Стратегічний радник SBA Адріан Шатцманн зазначив, що правила були розроблені з надією створити єдиний процес для відкриття рахунків, як для традиційних банків, так і для «інноваційних стартапів».

«Близько 530 блокчейневих стартапів розташовані у Crypto Valley навколо Цюріха та Цуга», – сказав Олівер Буссман, голова Crypto Valley Association, повідомляє Reuters.

Іншою важливою причиною, яка спонукала до формування нових керівних принципів, було те, що лише 250 швейцарських банків дозволили компаніям класти на депозит готівковий еквівалент криптовалют. З 250, два відмовилися від надання цієї послуги у 2017 році. Також Центральний банк Цюріху, четвертий за величиною банк Швейцарії, закрив рахунки більш ніж 20 компаній, пов’язаних з криптовалютами.

Цей сталося тому, що деякі компанії, які запустили первинне розміщення криптовалют (форма залучення інвестицій у нові технологічні проекти та стартапи у вигляді емісії та продажу інвесторам нових криптовалют), не проводили онлайн-перевірку грошових коштів, спрямованих проти відмивання грошей, що автоматично означало, що вони також сприяли незаконним операціям з ними.

У нових керівних принципах чітко розглянуто це питання у двох секціях для фірм, що працюють по схемі блокчейну: одна для фірм з первинним розміщенням криптовалют та інша для тих, хто працює без них.

Ранджіта Шастри,
International Business Times

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 14:17 :40