Новини » Політика 25 вересня, 2018, 15:24
Сазонов: Мінські домовленості – чернетка мирного договору між Україною та Росією
ZIK
ZIK

Мінський процес – це або вирішення ситуативних проблем, або ж чернетка мирного договору між Україною та Росією. Втім, виглядає так, що зустріч у такому форматі вже вичерпала себе. Адже, аби звільнити заручників чи припинити вогонь, достатньо навіть телефонного дзвінка.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав політолог Кирило Сазонов.

«Білорусія є воєнним союзником Росії. Між державами існує відповідний договір, який підтверджує це. До того ж, складається враження, що ФСБ РФ у Білорусі діє ніби у себе вдома», – зауважує експерт.

Крім того, політолог наголошує на тому, що в ООН Білорусь завжди голосує за те, що й Росія.

«Білоруський «батько» хитрує. Він притиснув російських священників, прогнав найбільш одіозних журналістів. З проросійськими організаціями він розібрався теж дуже жорстко», – підкреслює Кирило Сазонов.

Водночас, Росія тримає Білорусь на фінансовому гачку, зазначає експерт.

«Після того, як Лукашенко відмовився від кредиту МВФ, його фінансова співпраця з Росією стала ще серйознішою. Також до Білорусі надходять російські нафтопродукти, які потім вона дає на експорт, підтримуючи у такий спосіб свою економіку», – коментує політолог.

Також він вважає, що від Мінських переговорів чи не найбільше виграв Лукашенко, адже на темі російсько-українських відносин повернувся у світову політику.

«Зрештою, крім комфорту, на що вплине перенесення переговорів з Мінська? Ймовірно, українські журналісти зможуть відчути себе безпечніше, якщо перемовини будуть не в Білорусі», – припускає політолог.

Однак, Кирило Сазонов зізнається, що не бачить сенсу в зустрічах Мінського формату.

«Якщо Росія готова обмінюватися заручниками, то достатньо подзвонити у Київ і за два дні питання вирішиться. Не треба раз у тиждень їздити у Мінськ! РФ хочуть зупинити обстріли? Вистачить електронного листа і за півгодини все зупиниться», – пояснює експерт.

Він наголошує на тому, що не потрібно перебільшувати значення Мінських угод.

«Всі Мінські домовленості ким підписані? Шановним Леонідом Кучмою, який є колишній президентом, тобто пенсіонером; діючим депутатом Іриною Геращенко, яка не має право підписувати документи. По іншу сторону два прохожих – Захарченко і Плотницький. Хто це? Торговець курятини і якийсь парубок з Луганщини», – каже політолог.

Мінський процес – це або вирішення теперішніх проблем, або ж чернетка мирного договору між Україною та Росією, певен Кирило Сазонов.

«Переговори мають значення між Києвом та Москвою. Ми хочемо вирішувати свої проблеми. Але скільки минуло часу із останнього обміну полоненими? Ми тупцюємо на місці. Сепаратисти навіть не пискнуть без команди Москви», – додає експерт.

Нагадаємо, перший віце-спікер українського парламенту, представник України у гуманітарній підгрупі контактної групи по Донбасу Ірина Геращенко підтримує перенесення переговорів з Мінська (Білорусь).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 17:39 :01