вівторок, 25 вересня, 2018, 13:00 Події
Радник міністра МВС розповів про перспективи розслідування у справі активіста Михайлика
ZIK
ZIK

Справа замаху на життя громадського активіста Олега Михайлика має всі перспективи бути розслідуваною. Наразі є п’ять версій мотивів злочину, над якими працюють правоохоронці.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

«Надіюся, що результати розслідування у нас будуть після комплексної роботи усіх слідчих, оперативних працівників, які зараз задіяні. Крім того, з центрального апарату Національної поліції додані додаткові сили, тобто представники СБУ та процесуальний нагляд прокуратури», – каже експерт.

Радник міністра внутрішніх справ зазначає, що керівництво Національної поліції робить обережні заяви щодо перспектив розкриття цього злочину.

«Перспективи є, бо з 14 останніх схожих справ в Одесі було розкрито вісім, а ще три, ймовірно, розкриються найближчим часом», – коментує Іван Варченко.

Приблизно схожою є статистика по Україні, зауважує радник міністра внутрішніх справ України.

«На жаль, у нас з’явилася системність у нападах на громадських активістів. Багато непростих подій відбулося в Україні, які суспільство зараз психологічно переживає. Я маю на увазі революцію, війну», – наголошує експерт.

Він зауважує, що зараз ставлення до чужого життя і здоров’я знецінюється, зокрема, у вирішенні конфліктів бізнесового і політичного характерів.

«Суспільство зараз дуже гаряче. На жаль, його частина, а саме злочинний світ, береться вирішувати питання силою», – каже радник міністра внутрішніх справ України.

До того ж він впевнений, що Росія обов’язково захоче використати тему злочинності в Україні для інформаційний «вкидів» у державі.

«Україна є у стані війни. Тому одним із гібридних загроз є те, що ворог аплодує усім внутрішнім проблемам в Україні, незалежно від того, чи приклав він до цього руку, чи ні», – говорить експерт.

Іван Варченко зазначає: для того, щоб запобігти схожим злочинам, які трапляються щодо громадських активістів, буде зібрана спеціальна робоча група Міністерства внутрішніх справ і Прокуратури.

«На початку жовтня робоча група відпрацює всі механізми взаємодії та запобігань», – коментує радник.

Іван Варченко наголошує на тому, що правоохоронна система мусить перевірити всі версії замаху на життя активіста Михайлика, і опираючись на факти, зробити висновки.

«Добре, коли відповідальні посадові особи будуть виходити із конкретних доказів. Існує кілька версій мотивів замаху, починаючи від побутових, закінчуючи політичною і громадською діяльністю Михайлика. Однак, правильно, коли правоохоронці будуть опиратися лише на факти», – додає експерт.

Нагадаємо, 22 вересня в Одесі стріляли в громадського діяча, голову міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика. Наразі слідство розглядає п’ять версій мотивів нападу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 02:41 :51