Новини » Події 25 вересня, 2018, 21:53
Прокурори у справі Рубана та Савченко звинувачують захист у затягуванні часу
ZIK
ZIK

Двадцять сім томів справи щодо Надії Савченко та Володимира Рубана викликали справжні чвари у суді. Прокурори просили обмежити час ознайомлення з документами до 25 днів. Вважають: адвокати зумисне затягують час.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Надія Савченко з’являється в кайданках. Слідом варта заводить і Володимира Рубана – другого підозрюваного у справі організації маштабних терактів у столиці. Сідають поруч. Час від часу перемовляються.

Цього разу Рубан без адвокатів. Твердить: захисників належним чином не повідомили про засідання. Попри їхню відсутність, суд триває. Прокурор заявляє: матеріали справи адвокати з підозрюваними вивчають уже місяць, а це занадто довго. Звинувачення просить обмежити термін ознайомлення до 25 днів.

«Не можна офіцеру брехати, навіть якщо це прокурор. Я не затягую терміни ознайомлення. Це може підтвердити слідчий», – запевняє підозрюваний Володимир Рубан.

Клопотання від прокурорів умить викликає хвилю обурення у захисників. Андрій Левковець пояснює: за 25 днів зі справою ознайомитися годі. Тільки аудіо- та відеодокази займають 170 годин. До того ж якість деяких файлів кепська. Та прокурор залишається непохитним.

«Сторона захисту хоче ознайомитися з матеріалами. Я вважаю, що в них був місяць, щоб з ними ознайомитися. Жоден захисник письмово, усно не звертався до органу досудового розслідування, до прокурора з приводу якихось проблем із цими записами», – каже прокурор Олександр Климович.

Надія Савченко тим часом заявляє: в неї складнощі зі здоров’ям. Узнаки даються старі десантні рани і тривалі голодування. На черзі в народної обраниці операції. Тому, продовжує, в пріоритеті не ознайомлення з матеріалами справи, а власне здоров’я.

«Мій стан здоров’я може бути перешкодою. Я не буду гнити у в’язниці, як цього хоче влада – не згнила в Росії, згниє тут. Я не буду гнити у в’язниці, як цього хоче прокуратура й слідство. І я, як кожна людина, маю право на невідкладну медичну допомогу, якщо я цього потребую», – заявила Надія Савченко.

У нарадчій кімнаті суддя проводить із годину. Після повертається, аби сказати: Феміда на боці захисту. Прокурори з журналістами не спілкуються. По закінченню засідання відразу ж ідуть геть. Про закінчення досудового розслідування в цій справі Генпрокуратура заявила ще в серпні. Тоді Юрій Луценко запевнив: має всі необхідні докази проти Савченко та Рубана.

Як повідомлялося, політолог Руслан Бортник припустив, що перед парламентськими виборами Надію Савченко можуть включити у списки «Опозиційного блоку» або партії «За життя».

Мар’ям Ель Хасан Алі, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 21:05 :58