вівторок, 25 вересня, 2018, 19:50 Економіка
Представник Кабміну в Раді пояснив, у чому полягає загроза дефолту для України
ZIK
ZIK

Коли зараз хтось на ефірах розповідає про те, що дефолт – це для олігархів і що нічого страшного у цьому немає, то треба дуже чітко запам’ятати, що в разі дефолту і в разі того, якщо ми не зможемо домовитися з МВФ, у нас буде і інфляція, і долар по 50 гривень. Автоматично підніметься і ціна на газ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK телефоном заявив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Вадим Денисенко.

Як відомо, в проекті держбюджету на 2019 рік передбачено виділення 55,1 млрд грн на комунальні субсидії, що на 15,9 млрд грн менше від рівня 2018 року.

Натомість, у Міністерстві фінансів запевнили, що коштів, закладених на субсидії, вистачить на всіх, навіть якщо ціну на газ піднімуть.

Вадим Денисенко, відповідаючи на питання ведучого, чи буде підніматися ціна газу для населення, зазначив, що вимога підняти ціну на газ з’явилася ще 2008-го року.

«Протягом останніх 13 місяців ведуться переговори з МВФ. Станом на сьогодні переговори ще не завершені, але я б хотів, щоб усі розуміли, що наступного року держава Україна повинна виплатити 417 мільярдів гривень боргів, які були взяті з 2006-го по 2013 роки. Я хочу, щоб усі запам’ятали цю цифру.

Якщо ми порівняємо її з бюджетом армії, то це вдвічі більше, ніж бюджет на оборону країни. І коли зараз хтось на ефірах розповідає про те, що дефолт – це для олігархів і що нічого страшного у цьому немає, то треба дуже чітко запам’ятати, що в разі дефолту і в разі того, якщо ми не зможемо домовитися з МВФ, у нас буде і інфляція, і долар по 50 гривень. Автоматично підніметься і ціна на газ», – зауважив гість програми.

Вадим Денисенко також відповів на питання ведучого, на якому етапі зараз переговори України і МВФ:

«Мені відомо про те, що йдуть переговори. Тобто станом на зараз переговори не завершені, домовленостей немає. Тому немає сенсу це коментувати. Адже протягом останнього року ми не один раз чули, що уряд вже погодився підняти ціну на газ до 60%. А скільки разів нас лякали тим, що газ буде по 11 тисяч! Тому давайте дочекаємося результатів перегорів», – наголосив Денисенко й додав, що уряд робить все, що від нього залежить, щоб вирішити питання ціни газу так, щоб не постраждав пересічний українець.

Представник Кабміну у ВРУ також заявив, що ціна на газ – це ключовий елемент переговорів України з МВФ.

«І щоб усі розуміли, ми затиснуті у часових рамках, бо наступного року в нас почнуться дуже великі виплати зовнішніх боргів. Тому я ще раз хочу наголосити на цифрі 417 мільярдів гривень», – зазначив Денисенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 16:00 :25