вівторок, 25 вересня, 2018, 15:07 Суспільство
Мусієнко: Ми живемо в епоху постправди, зокрема, і в журналістиці
ZIK
ZIK

Дуже часто інформація є просто ринковим товаром, яка може принести матеріальні дивіденди тому, хто оприлюднює її. Якщо журналіст дізнається якимось чином про порушення закону і використовує цю інформацію, скажімо, у певних політичних, кар’єрних чи інших цілях, то це взагалі є протиправною дією.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Якщо говорити про правове поле і розслідування, зокрема, таких журналістів як  Наталки Седлецької з програми «Схеми: корупція в деталях», то варто зазначити: якщо журналіст дізнається якимось чином про порушення закону і використовує цю інформацію, скажімо, у певних політичних, кар’єрних чи інших цілях, то це є протиправною дією», – сказав Мусієнко.

Він також зазначив, що в українському законодавстві існує положення: якщо людина дізнається про скоєння злочину, вона змушена про це повідомити правоохоронні органи. Хоча не варто заперечувати і те, що у ЗМІ дуже часто подається неперевірена інформація.

«Ми зараз живемо в епоху постправди і, на превеликий жаль, журналісти дуже часто подають факти, які є неперевіреними та не підкріплені чіткими свідченнями. Дуже часто інформація просто є ринковим товаром, яка може принести в тому числі і матеріальні дивіденди тому, хто оприлюднює її. І це дуже погано, бо люди звикли довіряти друкованому або електронному джерелу інформації», – вважає він.

Він пригадав історію з плівками Мельниченка, де так до кінця і не було доведено справу про їх справжність. Бо, якби це було стовідсотковою правдою, то другий президент України мав би опинитися на лаві підсудних.

«Це означає, що інформація щодо Мельниченка була напівправдою, неправдою або постправдою. Щось сталося, якісь факти були виявлені, але потім вони були або «поховані», або перекручені постправдою. Тому, на превеликий жаль, дуже часто в наших електронних ЗМІ легко оприлюднити якийсь відеозапис, чиюсь думку, але журналісти не завжди можуть це підтвердити матеріальними фактами, цифрами, аргументами. Тому результатом є або неперевірена інформація, або конфіденційна, яка може згодом стати викривленою або брехнею», – наголосив Мусієнко.

Нагадаємо, головний редактор програми журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» Наталка Седлецька подала до Апеляційного суду Києва скаргу на ухвалу, якою слідчому Генеральної прокуратури надано доступ до даних з її мобільного телефону за 1,5 роки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 16:02 :28