Новини » Суспільство 25 вересня, 2018, 20:20
Крулько: РПЦ втратить статус найбільшої православної церкви після отримання Україною томосу
ZIK
ZIK

Російська церква поступово йде до самоізоляції і зрештою опиниться сама. Адже після того, як Вселенський патріарх Варфоломій проголосить томос на отримання Україною автокефалії, дуже швидко відбудеться перехід парафій та навіть цілих єпархій із УПЦ МП до нової об’єднаної Української церкви.

Таку думку висловив народний депутат України Іван Крулько в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Ми зараз живемо в історичний момент, який не спостерігався у світовому православ’ї багато століть. Адже Росія, після того, як Україна отримає томос та автокефалію, втратить свій статус найбільшої православної церкви у світі.

Натомість Українська православна церква по праву отримає визнання, канонічність і співслужіння з усім православним світом. Але найголовніше – держава матиме свою церкву, яка не буде керуватися з Москви, адже центром управління стане Київ у співслужінні із Вселенським патріархом», – наголосив Іван Крулько.

Своєю чергою Російська церква, на думку депутата, поступово йде до самоізоляції і зрештою опиниться сама. І якщо Москва вважає, що зможе знайти собі союзників, то дуже помиляється.

«Після того, як Вселенський патріарх Варфоломій проголосить томос на отримання Україною автокефалії, то дуже швидко відбудеться процес, коли парафії та навіть цілі єпархії з УПЦ МП, а фактично РПЦ, почнуть масово переходити в нову об’єднану Українську церкву.

Тоді як з іншого боку залишиться невеликий підрозділ Російської православної церкви в Україні, який повинен називатися саме так. Він продовжуватиме працювати на рівні з іншими церквами меншин в Україні», – пояснив Іван Крулько.

Як повідомлялося, директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков зазначив, що після отримання Україною томосу частина християн, які раніше відвідували церкви Московського патріархату, перейдуть в український. Водночас, на тих людей, які не захочуть змінювати звичний собор, не можна тиснути.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 17:10 :47