вівторок, 25 вересня, 2018, 18:55 Політика
Кожен, кому відмовили у наданні субсидії, має вимагати письмову відповідь, – Галина Третьякова
ZIK
ZIK

Якщо вам відмовляють у наданні субсидії, пишіть заяву, що ви вимагаєте письмову довідку про це. А якщо вам не видають такої довідки, обов’язково телефонуйте на гарячу лінію Міністерства соціальної політики.

На цьому в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK наголосила керівник Інституту громадянських свобод Галина Третьякова.

Гостя програми, коментуючи питання щодо процедури надання субсидій, наголосила, що українці мають право на письмову відповідь установи, яка відмовила їм у наданні субсидії.

«Якщо вам відмовляють у наданні субсидії, пишіть заяву, що ви вимагаєте письмову довідку про це. А якщо вам не видають такої довідки, обов’язково телефонуйте на гарячу лінію Міністерства соціальної політики», – підкреслила Галина Третьякова.

Експерт додала, що часто при отриманні субсидій на місцях можливі різні пересмикування і корупція.

«На місцях може бути корупція. А от щодо уряду, я думаю, що напередодні виборів у нього немає бажання щось там пересмикнути. Мені здається, що система не є налагоджена, і є нечітке технічне менеджерування людей, які працюють нижче. Вони неконтрольовані», – зазначила керівник Інституту громадянських свобод.

Водночас гостя програми повідомила, що Міністерство соціальної політики запустило Єдиний реєєстр субсидіатнів, який буде перевіряти надання субсидій громадянам.

«Свого часу я очолювала громадську раду при Пенсійному фонді. Ми створювали систему «чотири ока», яка контролює одну й ту саму операцію. У фінансистів є таке правило, що хтось робить, а хтось це має перевірити. Так є і при видачі субсидій. Міністр соціальної політики сказав, що Центральний орган субсидіатнів, який буде перевіряти надання субсидій, запущено. Таким чином у центрі можлива перевірка.

А що має зробити гаряча лінія? Людина, якій відмовили у наданні субсидії на місцевому рівні, звертається на гарячу лінію Мінсоцполітики, яка має реєстр субсидіатнів. Тому, як тільки починає працювати ця діджиталізація, ми можемо прибрати ті явища, якщо вони дійсно негативні», – прокоментувала Галина Третьякова.

Нагадаємо, Мінсоцполітики оприлюднило нові форми заяв щодо отримання субсидії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 01:48 :24