Новини » Львів 25 вересня, 2018, 17:47
Книгу про історію технологій для дітей презентували у Львові
<nbsp;>

Книгу Андрія Тужикова «Коротка історія технологій, або як зрозуміти свій гаджет» презентували у Львові під час Book Forum. Під час презентації від теорії перейшли до практики: дітей навчили керувати комп’ютером за допомогою бананів.

Книгу, яку проілюструвала Наталка Сойко, для проекту ЛакіБукс видало чернівецьке видавництво «Чорні вівці».

<nbsp;>

Презентацію розпочали з невеликої лекції про історію технологій. Автор розказав про розвиток сучасного електронного світу, основні винаходи та постаті, які спричинили його появу. Найбільше питань від аудиторії прозвучало, коли зачепили тему щодо криптовалют. Дві десятирічні дівчинки – Соломія і Лукія – навіть розширили лекцію автора книги, розповівши про дві криптовалюти Dash та Ethereum, які він у своїй розповіді не зачепив.

<nbsp;>

«Мені не подобається стереотип, що програмісти і інженери – це хлопці, і STEM – не для дівчат. Якщо згадати історію розвитку комп’ютерів, то першою програмісткою була донька лорда Байрона Ада Лавлейс, вона написала перший у світі програмний код для аналітичної машини Беббіджа (хоча існувала вона лише у кресленнях). Інший приклад – військова та інженер Грейс Хоппер. Вона долучилась до створення компілятора – це програма, яка перетворює сирцевий код у код, зрозумілий процесору. Без цієї витівки ми б досі писали програми машинним кодом», – наголосив автор книги Андрій Тужиков.

Під час презентації від теорії перейшли до практики. До виступу долучилась представниця «Школи дружньої до дітей» Маргарита Калюжна, яка розповіла про технологію MaKey MaKey. Діти отримали нагоду ознайомились із цією технологією власноруч. Доєднавши дроти до справжнісінького банану, кожен із дітей зміг керувати комп’ютером, замінивши таким чином традиційний джойстик чи клавіатуру. Аналогічно поекспериментували із намальованими власноруч на звичайному папері клавішами.

<nbsp;>

Книга Андрія Тужикова «Коротка історія технологій, або як зрозуміти свій гаджет» цього літа потрапила у понад 100 сільських бібліотек у різних регіонах України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 17:06 :55