Новини » Суспільство 25 вересня, 2018, 11:30
Керівник НАБУ пояснив свою позицію щодо практики провокації хабара
ZIK
ZIK

Є багато роз’яснень Європейського суду, як повинен поводитись правоохоронець, щоб потім не було звинувачень щодо провокації хабара. Втім, запроваджувати такий інструмент в українську антикорупційну практику поки що зарано.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK висловив директор НАБУ Артем Ситник.

Він підкреслив, що є країни, які у своїй антикорупційній практиці активно застосовують провокації хабара. Зокрема, такі дії дозволяє законодавство Польщі.

«Натомість є і країни, в яких це заборонено. Це питання, що межує із питанням грошової винагороди викривача. Є, наприклад, такий інститут у Сполучених Штатах. Але це інструменти, перед введенням яких потрібно вивчити реалії тієї держави, де це заплановано ввести. Мені здається, що ми ще не готові до таких інструментів», – вважає антикорупціонер.

Втім, підкреслив він, коли НАБУ намагалось застосовувати такі інструменти, зокрема, у справі першого заступника голови Міграційної служби Діани Пімахової, інструктаж завжди починався з вивчення практики Європейського суду.

«Було дуже багато звернень з приводжу провокацій хабара. І є багато роз’яснень Європейського суду, яким чином повинен вести себе правоохоронець, аби в подальшому не було звинувачень», – пояснив Артем Ситник.

Окрім цього він висловив думку, що поки що вводити цей інститут в українській антикорупційній практиці доволі рано.

«Це дискусія, яку потрібно вести на рівні дискусії щодо Вищого антикорупційного суду. Спочатку це була думка НАБУ, але потім дискусія перевелась на доволі широке коло. Там були експерти, активісти та інші. І два роки ми чекали, коли Президент все ж внесе відповідний законопроект до Верховної Ради», – підсумовує керівник Антикорупційного бюро.

Нагадаємо, 29 листопада на сайті Державної міграційної служби з’явилася інформація про затримання агента НАБУ під час спроби дати хабар першому заступнику голови ДМС.

У НАБУ заявили, що детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію з викриття корупційної схеми. Згодом Служба безпеки України порушила кримінальне провадження за фактом розголошення імен детективів Національного антикорупційного бюро під прикриттям.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 02:32 :39