Новини » Політика 24 вересня, 2018, 20:16
Українці мають згадувати Корюківку, де разом із Вермахтом діяли угорські війська, – Євген Магда
ZIK
ZIK

Роздача угорських паспортів в Україні ­– це політтехнологічний прийом і переключання уваги. Бо як тільки Угорщина або ж Польща отримують у європейських структурах «по шапці», вони одразу шукають більш слабкого, на кому можна відігратися.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор Інституту світової політики Євген Магда.

Як повідомлялося, у консульстві Угорщини в Береговому громадянам України видають угорські паспорти. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

Директор Інституту світової політики Євген Магда каже, що це певний політтехнологічний прийом чинної угорської влади.

«Це політтехнологічний прийом і переключання уваги. Бо як тільки Угорщина або ж Польща отримують у європейських структурах «по шапці», вони одразу шукають більш слабкого, на кому можна відігратися, щоб показати своїм громадянам, що не все так погано в їхньому угорському або польському суспільстві», – зазначив гість програми.

Євген Магда переконаний, що загострення у Береговому було навмисне «вприснуте» в інформаційний простір.

«Це така собі «інформаційна ін’єкція». Адже Європарламент розпочав процедуру санкцій проти Угорщини, і це може призвести до того, що Угорщину позбавлять голосу в Раді ЄС. А це означає, що вона фактично не буде брати участі в обговоренні питання бюджету ЄС. А якщо держава не бере участі в обговоренні бюджету ЄС, вона отримає лише крихти від загальноєвропейського пирога. І для неї це може вилитись у певні економічні проблеми», – розповів Магда.

Експерт звернув увагу на те, що великі угорські діаспори сьогодні живуть не лише на території України, а й Словаччини, Румунії та Сербії. Але в цих країнах, додав Євген Магда, провернути авантюру з паспортами практично не можливо.

«Угорщина має серйозну так звану «тріанонську травму», якій майже 100 років, коли після Тріанонського мирного договору в 1920-му році Угорщина зменшила свою територію. Тому угорські діаспори сьогодні живуть не лише на території України, а й Словаччини, Румунії та Сербії. Але робити такі «фокуси» на території Румунії та Словаччини складно, бо це країни ЄС. Щодо Сербії – теж складно.

А от у нас чомусь не згадують про Корюківку,  де діяли угорські військові і військові Вермахту, і де загинуло 7 тисяч людей. Але про це теж треба говорити. Тому це політтехнологічний прийом і переключання уваги для того, щоб угорці всередині країни підтримували чинну владу», – прокоментував Євген Магда.

Читайте усі новини за темою: угорські паспорти на Закарпатті

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 03:12 :30