Новини » Події 24 вересня, 2018, 19:04
Українські спецслужби дізналися, як на окупованому Донбасі ділять владу
ZIK
ZIK

Служба безпеки України перехопила розмову очільників самопроголошеної «ДНР». Вони обговорювали зміни у владній структурі та чекали на узгодження від Кремля. Таким чином правоохоронці дізналися, як ділять владу фейкові посадовці, фейкової республіки.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Як посадовці псевдореспубліки «ДНР» ділять владу, українцям продемонстрували українські спецслужби. СБУ перехопила розмову, на якій Дмитро Трапезников, на той час ще виконувач обов’язків голови «ДНР», та Денис Пушилін, голова «Народної Ради Республіки» обговорюють, як позбутися одного з опонентів – Олександра Казакова. Йдеться про людину з так званої «команди Захарченка».

«Його б посадити куди-небудь, але не в камеру, а якусь кімнату, щоб він загубився. Він мутить воду, і щоб не мутив ці всі качелі…», – йшлося в записі.

Обидва співрозмовники сподівалися, що усунути опонента допоможе Володимир Павленко, «міністр безпеки «ДНР».

«Набери зараз Павленка, тому що він боїться, що в нас зв’язок через Україну гуляє. Добре, зараз наберу. Зателефонуй і скажи, щоб він спробував, тому що від нього все йде», – продовження розмови.

Того ж дня Казакову зателефонував сам Трапезников, розповіли в СБУ. Згадували помічника російського президента – Владислава Суркова. Бойовик був упевнений, що кремлівський посадовець збирає у Москві таємну нараду. Після неї мало стати зрозуміло, хто керуватиме фейковою «Донецькою Народною Республікою». Директор інституту світової політики Євген Магда пояснив, що це свідчить про повну залежність бойовиків від Росії.

«Ніхто на території окупованого Донбасу на сьогоднішній момент не є самостійним. На це є один простий критерій – вже п’ятий рік триває війна, а ті хто себе називав керівниками армії, прем’єрами, президентами, жодного кроку до стабілізації не зробили», – зазначив директор Інституту світової політики Євген Магда.

За день після телефонної розмови Трапезников перестає бути виконувачем обов’язків. Його місце посідає Пушилін. Новий ватажок одразу ж звільнив стару політичну еліту. Після цього дехто втік до Росії. Серед таких і Олександр Ходаківський, секретар «Ради безпеки «ДНР». Згодом намагався повернутися, але прикордонники його не пустили.

«Створюється елемент можливого протистояння. Бо Ходаковського притримують в Росії заради того, щоб показати Пушиліну, що є два центри впливу РФ. Якщо ти почнеш грати по своїх правилах або красти більше, ніж ми тобі дозволяємо, то відповідно ми розглянемо на твою посаду Ходаковського», – вважає співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Нових ватажків так званих «ДНР» та «ЛНР» обиратимуть 11 листопада. Тоді ж визначаться і з псевдодепутатами. Дмитро Снєгирьов упевнений, що в Росії вже знають їхні імена.

Нагадаємо, ватажок «ДНР» Олександр Захарченко, який загинув ввечері 31 серпня у Донецьку, їхав на поминальну вечерю у зв’язку зі смертю співака Йосифа Кобзона.

Марьям Ель Хассан Алі, Перші про головне.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 04:36 :48