Новини » Події 24 вересня, 2018, 16:44
Українські рибалки можуть стати легкою здобиччю для ФСБ Росії, – Асоціація рибалок

Сьогодні в зв’язку з напруженою обстановкою є реальна загроза свободі і життю українських рибалок, що ведуть промисел у водах Азовського моря. У будь-який момент вони можуть бути захоплені прикордонниками ФСБ Росії.

Про це повідомляє Асоціація рибалок України.

Рибацька спільнота висловлює серйозне занепокоєння напруженою обстановкою, яка склалася сьогодні на Чорному та Азовському морі.

«Якщо терміново не почати робити кроки по нормалізації безпеки рибного морського промислу, ситуація може вийти з-під контролю, і це призведе до непередбачуваних наслідків. В даний час українські рибалки можуть втратити промисел на Азовському морі. Це буде колосальним ударом по всій вітчизняної рибної галузі. На даний момент в засобах масової інформації в інтерв’ю з політиками та чиновниками звучать заклики про розірвання двосторонньої Угоди з рибальства на Азовському морі, але замість неї нічого не пропонуються. Та і думку самих азовських рибалок ніхто не запитував. Рибалки Азовського моря згодні, що сьогодні під час непростих відносин з Росією необхідно приймати кардинальні кроки. Але вони повинні бути зваженими, щоб не завдати непоправних бід українській економіці», – йдеться у їх зверненні.

З 15 серпня всі українські рибопромислові судна вийшли на промисел бичка, який в основному ведеться в центральній частині Азовського моря. Вони всі можуть стати легкою здобиччю для прикордонної служби ФСБ РФ. Асоціація рибалок України відзначає, що традиційно лов хамси проводиться переважно на виході з Керченської протоки, що створює додаткову небезпеку для наших вітчизняних рибалок. Не дивлячись на це у 2017 році було виловлено понад 2000 тонн хамси.

Згідно двосторонньої Угоди сьогодні українські рибалки мають можливість ловити рибу по всій акваторії Азовського моря. Є побоювання, що з припиненням дії Угоди у нас залишиться право тільки на прибережний лов.

У 2017 році у п’яти кілометрової прибережної частині українські рибалки виловили 1,4 тис. тонн водних біоресурсів – 2,7% від усього вилову на Азовському морі. Тому може бути завдано дуже серйозний удар по рибної галузі.

На Азовському морі досі не встановлено ​​чіткого державного кордону. Для ведення і регулювання промислу на Азовському морі створена спільна Українсько-російська Комісія. Вона визначає ліміти для двох країн на вилов риби, проведення наукових ловів, а так само регулює взаємодію сторін по боротьбі з незаконним виловом риби.

22 лютого, між Україною і Росією були укладені домовленості з рибальства в Азовському морі на 2018 рік. Згідно з ними дві країни визначили наступні загальні ліміти видобутку: хамси азовської – 55 тис. тонн, тюльки – 70 тис. тонн, камбали калкан – 11 тис. тонн, азовського бичка – 25,2 тис. тонн. Ліміт вилову був встановлений і на судака (10 тонн), на піленгаса (240 тонн), на оселедця (400 тонн), а також на інші види риб (875 тонн). Ліміт на вилов піленгаса був розділений порівну між РФ і Україною, на бичків – 15 тис. тонн для України і 10 тис. тонн для Росії. Більше 60% загального ліміту відійшли Україні.

Асоціація рибалок України та ряд організацій пов’язаних із виловом риби у Чорному та Азовському морях закликають органи Центральної влади, зокрема: Міністерства аграрної політики і продовольства України, Міністерство закордонних справ України, Державної прикордонної служби України, Державне агентство рибного господарства України терміново створити Робочу групу по розробці шляхів розв’язання ситуації, що склалася і знайти шляхи виходу з неї, а головне забезпечити вітчизняних рибалок правом на безпечний промисел. Запросити до участі в неї представників профільних громадських організацій та рибопромислових підприємств Азовського та Чорного моря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 08:28 :41