понеділок, 24 вересня, 2018, 10:57 Політика
У Польщі триває «полювання на українських відьом»: ще одного активіста викликали на допит
Мар’ян Райтар. Фото: facebook.com/marian.rajtar.7
Мар’ян Райтар. Фото: facebook.com/marian.rajtar.7

Громадського активіста Сяніцького регіону, члена Українського суспільно-культурного товариства та Об’єднання українців у Польщі, краєзнавця Мар’яна Райтара сьогодні викликали на допит до районної прокуратури у м. Коросно (Підкарпатське воєводство, Польща) у зв’язку із заявою члена так званих «кресових» організацій Станіслава Запаловського. Українського активіста звинувачують у нібито розповсюдженні «фашистської пропаганди».

Про це Мар’ян Райтар повідомив у Facebook.

«Шановні Друзі, українські і польські! Сердечно дякую за теплі і доброзичливі коментарі і відгуки на мої пости! Було мені приємно за позитивні відчуття і страждально за благополучну долю наших народів, зокрема, кожної людини, яка бореться за свободу. На жаль, ділюся неприємною вісткою – польські кресов’яки в особі Станіслава Запаловського з Перемишля, шовіністи-укораїнофоби, подали заяву до прокуратури про поширення мною нібито фашистської пропаганди – доказів немає, але ненависть до всього українського є! Сьогодні, 24 вересня 2018 р., викликаний на допит до районної прокуратури в м. Коросно (Krosno), Підкарпатське воєводство. Продовжується істерія цькування національних меншин в Польщі. Головне залякування українців – не вдасться! Це щось подібне на середньовічне «полювання на відьом». Ненависть хворих «людей» не має меж! На все добре!», – підкреслив він.

 

Нагадаємо, у Польщі триває кримінальне провадження проти одного з лідерів української громади, історика Григорія Купріяновича. Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав на нього до суду за те, що той, 8 липня, виступив із промовою в селі Сагринь (Холмщина, Польща) на відкритті пам’ятника місцевим українським селянам, які в 1944 році стали жертвами каральної акції підрозділу Армії крайової.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 09:08 :46