понеділок, 24 вересня, 2018, 13:13 Політика
Андрій Шкіль: Кучма сприймав країну, як власну присадибну ділянку
ZIK
ZIK

Не слід вважати Леоніда Кучму прозахідним політиком, а його період правління – часом розвитку для України. Він просто сприймав державу, як свою «присадибну ділянку», і розпоряджався нею відповідно.

Таку думку в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі ZIK  висловив народний депутат України IV, V,VI скликань Андрій Шкіль.

Коментуючи період правління Леоніда Кучми, він наголосив: зараз існує легенда щодо прозахідності цього політика. Однак, на його думку, другий президент України був тим, хто дбав про власні інтереси, випадково будуючи державу.

«Є ті, хто хочуть будувати державу, і ті – хто дбає про власну присадибну ділянку. От Кучма для мене якраз був таким, що будував власну присадибну ділянку, та в той момент, так сталось, що він заодно збудував і Україну», – зауважив Шкіль.

Мовляв, співпало дуже багато аспектів. Тому неправильно було б говорити, буцім, тоді в Україну зайшов західний інвестор. Адже тоді так і не вдалось здійснити системної відкритої показової приватизації, яка б допомогла змінити економічні правила.

«Тобто, йдеться про перехід з соціалістичної чи комуністичної системи до капіталістичної. Цей перехід мав би відбуватись прозоро, відкрито та зрозуміло. При Кравчукові, можна сказати, що такого взагалі не відбувалось, при Кучмі таке здійснювали лише «для своїх». Це така присадибна ділянка, де всі все знали і розподіляли між собою ж», – переконаний Шкіль.

Тож він підкреслив: вважає, що жодної «епохи Кучми» не існує, а увесь цей період, за винятком кількох подій, можна змалювати лише у сірих барвах.

«Богу дякувати, він не зруйнував країну, але й не збудував держави, про яку б зараз можна було б із гордістю заявляти, що вона зводилась за епохи Кучми. Так, були кілька яскравих епізодів, зокрема, акція «Україна без Кучми», аспект інших країн, Мєшковська ситуація. Просто тоді була загроза присадибній ділянці. Нічого собі, прийшов хтось і хоче відрізати її шматочок, треба захистити. Так само було і з Тузлою. Тоді Кучма перервав візит до Бразилії, прилетів відстоювати межі своїй присадибної ділянки», – зазначив Шкіль.

Окрім того, він зауважив: не слід називати цей період «розвитковим». Адже, на думку колишнього політв‘язня і депутата, Кучма брав приклад з того, що відбувалось в Білорусі, Казахстані чи Росії, та намагався адаптувати до тамтешніх українських умов.

«Там і всі заслуги, проблеми та недоліки. Усі ж, хто заважав чи шкодив розбудовувати присадибну ділянку, опинялись в тюрмі, у вигнанні, когось там вбивали. Таким чином це все і відбувалось», – зазначив Андрій Шкіль.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 11:03 :38