Новини » Суспільство 24 вересня, 2018, 23:27
Сергій Стерненко: Правоохоронці Одеси можуть бути причетними до нападів на активістів
ZIK
ZIK

За останні два дні в Одесі відбулось дві акції протесту під головним управлінням Нацполіції. Під час обох подій до активістів не вийшов керівник поліції. А сьогодні там взагалі закрили двері і зробили вигляд, що не помічають присутності людей.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив громадський активіст з Одеси Сергій Стерненко.

«Говорять, що необхідно налагоджувати комунікацію між суспільством і поліцією, що поліція й активісти мають бути союзниками, що поліція йде на зустріч. Але насправді це все виглядає трохи по-іншому», – сказав Стерненко.

За його словами, справа в тому, що за останні два дні в Одесі відбулося дві акції протесту під головним управлінням Нацполіції і під час них до активістів не вийшов керівник поліції.

«Сьогодні ж там взагалі закрили двері і зробили вигляд, що не помічають присутності людей. А пан Головін, начальник поліції Одеської області, в коментарі журналістам назвав активістів, котрі вимагають негайного розслідування резонансних нападів, – псевдоактивістами. Тому зараз не йдеться про діалог», – вважає він.

Стерненко наголосив, що не вірить в те, що правоохоронці, скеровані в Одесу, чимось зможуть зарадити.

«Чесно кажучи, я не особливо вірю, що приїзд групи дасть якісь результати. Гадаю, що слідство повинна проводити Служба безпеки України. Бо є висока вірогідність того, що співробітники одеської поліції можуть бути причетними до організації нападів на активістів в Одесі, і на мене зокрема», – наголосив Стерненко.

На це радник міністерства внутрішніх справ Зорян Шкіряк сказав, якщо Стерненко на свою адресу сприйняв слова Сергія Головіна про «псевдо активістів», то напевно це його питання.

«Безперечно, я маю, що сказати Сергію по справі, яка стосується його, але промовчу, тому що не є слідчим і з мого боку коментувати щось не коректно. Якщо він на свою адресу сприйняв слова Сергія Головіна про «псевдо активістів», то напевно це його питання. Але те, що такі люди як псевдо активісти існують, я думаю, що ні в кого немає сумнівів», – зазначив Шкіряк.

Що ж стосується акцій в Одесі, то на його думку, Україна демократична країна і безумовно люди мають право на мирний протест і цього ніхто не зможе змінити, але є один нюанс.

«Коли відбуваються тяжкі злочини, то найголовніше для оперативників і підрозділів Нацполіції, це перші 24 години. Тому що саме в цей період часу збирається найважливіша і найнеобхідніша інформація, яка потрібна для ефективного і швидкого розкриття того чи іншого злочину. Коли не давши змоги навіть щось пояснити, приходять люди з благими намірами, як вони вважають і вимагають  результату та негайного призначення винних або оприлюднення прізвищ, то це не виглядає як конструктив і мало допомагає реальному розкриттю цих злочинів», – наголосив він.

Також він проаналізував роботу правоохоронців Одещини, зокрема і їх керівника Дмитра Головіна.

«Я хочу наголосити, що Дмитро Головін один з найдосвідченіших співробітників карного розшуку в Україні і, на жаль, про хороше ніхто не пам’ятає. Те, що він зараз стоїть поперек горла кримінальній гільдії Одеси, ми також всі знаємо. Але при всій повазі до громадськості і до активістів, вимагати обезголовити підрозділ Нацполіції напередодні виборів в Одесі, причому ефективного керівника, то це виглядає на мій погляд, хоч я не хочу когось образити, але це просто маячня», – додав Шкіряк.

Нагадаємо, в Одесі для розслідування нападу на громадського активіста Олега Михайлика створено посилену слідчо-оперативну групу, до складу якої увійшли співробітники СБУ.

До слова, сьогодні в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:55 :17