Новини » Суспільство 24 вересня, 2018, 15:27
Разумков: Після отримання томосу частина прихожан Московського патріархату перейде в УПЦ
ZIK
ZIK

Ймовірно, після того, як Україна отримає томос, частина християн, які раніше відвідували церкви Московського патріархату перейдуть в український. Водночас, на тих людей, які не захочуть змінювати звичний собор, не можна тиснути. Адже це їхній вибір, віра і право.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політтехнолог, директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков.

«Тему томосу візьме кілька політиків на озброєння під час виборчої кампанії. Також Президент використає томос як один із ключових меседжів», – каже експерт.

Однак Дмитро Разумков вважає, що обговорювати томос слід радше представникам церкви. Роль держави у процесі має бути лише оборонною.

«Влада має відпрацювати механізми реакції на будь-які релігійні конфлікти. Незважаючи ні на прапори, ані конфесії», – наголошує політтехнолог.

Збільшення прихожан української церкви виросте після отримання томосу, адже туди перейде частина християн з Московського патріархату, пояснює Дмитро Разумков.

«Згідно позиції Московського патріархату, сили української церкви розколють християн. Якщо ми отримаємо томос, то ця тема зійде з повістки дня», – впевнений експерт.

Також він звертає увагу на те, що приміщення церков не належать державі. Вони є власністю громад, які проживають у тій місцевості.

«Важливо, щоб самі мешканці міст та сіл хотіли мати українську церкву. У жодному випадку це не повинно бути рішенням чиновників, політиків чи будь-кого, хто вміє тиснути і підводити до необхідних результатів», – каже експерт.

На думку директора Української політконсалтингової групи, після ухвалення томосу між церквами вдасться віднайти компроміс. Однак для цього потрібно трохи часу.

«Частина вірян покине російську церкву, а частина залишиться. Останніх у жодному разі не треба критикувати – це їхнє право, віра та вибір! Будь-які розмови про розкол церков не можна допускати ані в інформаційному, ні в силовому полі», – підкреслює політтехнолог.

Нагадаємо, Патріарх Філарет вважає, що після отримання томосу Московський патріархат скоротиться наполовину.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 06:24 :18