Новини » Політика 24 вересня, 2018, 19:09
Політтехнолог пояснив, що пришвидшило процес отримання томосу для України
ZIK
ZIK

Це є збігом, що Вселенський патріарх прийняв рішення про томос для України саме зараз. І немає жодних підстав вважати, що патріарх своїм рішенням захотів підіграти президентській кампанії Порошенка.

Таку думку висловив політтехнолог Олег Медведєв у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«До погроз Москви потрібно ставитися серйозно, адже вона довела, що вміє організовувати війну в Україні. Утім сьогодні наша держава до таких дій ворога готова значно краще, ніж на початку 2014 року і може ще в зародку зупиняти подібні загрози. Я погоджуюсь, що і надання томосу, і прагнення до ЄС та НАТО – це передвиборча кампанія Порошенка. Утім, це кампанія ще 2014-го року, а не сьогодення», – зауважив Медведєв.

Він зауважив, що був свідком багатьох зустрічей Порошенка з виборцями ще у 2014-му році. За словами політтехнолога, дуже часто люди запитували, чи буде в Україні помісна православна церква.

«Робота над здобуттям томосу почалася ще в 2014 році. І мало хто знає, що звернення до патріарха щодо томосу також було далеко не першим. Тому це тільки збіг, що Вселенський патріарх прийняв рішення саме зараз. І немає жодних підстав вважати, що Вселенський патріарх своїм рішенням захотів підіграти президентській кампанії Порошенка.

Цьому сприяли інші чинники, як от чіткий прозахідний курс України протягом останніх чотирьох років, який переконав Вселенського патріарха, що це не просто коливання, а послідовний курс держави. До того ж Москва в 2016 році завдала великої образи Вселенському патріарху, не приїхавши на православний Критський собор», – пояснив Олег Медведєв.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій у неділю, 22 вересня, заявив, що він не змінить своєї позиції щодо підтримки надання автокефалії Українській православній церкві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 15:35 :54