понеділок, 24 вересня, 2018, 20:44 Політика
Політолог пояснив, що криється за «геополітичним хуторянством» українців
ZIK
ZIK

Приблизно чверть населення в Україні висловлюється за вибір самостійного шляху розвитку країни – не з Росією і не із Заходом.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Володимир Фесенко.

Експерт, коментуючи результати опитувань глядачів на тему, яким шляхом повинна розвиватися Україна, та результати соцопитувань, згідно з якими більшість українців висловилися за «власний шлях» розвитку, зауважив, що йдеться про так званий український ізоляціонізм.

«Це фактично вибір самостійного шляху – не з Росією і не із Заходом. Є коливання, але приблизно чверть населення вибирає таку опцію. А зараз, думаю, що є така мотивація: це люди, які не хочуть розвиватися у бік РФ, не хочуть приєднуватися до якихось російських союзів на чолі з РФ. Але в той же час вони або не вірять у реалістичність європейської та євроатлантичної інтеграції, або вже встигли розчаруватися… Це таке наше геополітичне хуторянство», – зазначив Володимир Фесенко.

Політолог пояснив, що тут ідеться про бажання самостійно працювати над власною економікою, щоб «ніхто не чіпав».

«І в той же час проявляється недовіра, і це наша величезна проблема, що є і буде перешкодою для нас у розвитку. Ми не довіряємо владі, політикам, державним інституціям. І, на жаль, навіть не довіряємо своїм співвітчизникам», – зазначив Володимир Фесенко та додав, що українці також не довіряють різним геополітичним утворенням.

Нагадаємо, 20 вересня народні депутати скерували до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 19:55 :35