Новини » Політика 24 вересня, 2018, 19:38
Політолог Магда спрогнозував обіцянки президентської виборчої кампанії
ZIK
ZIK

Під час президентської кампанії від різних кандидатів будуть лунати слова, що за наступної президентської каденції українці будуть жити в НАТО та ЄС. Насправді це не так, тому що шлях туди є достатньо тривалий.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Інституту світової політики Євген Магда.

Нагадаємо, що вперше з часів Революції гідності Конституційний Суд матиме змогу працювати у повному складі. Про це заявив Президент Петро Порошенко на спеціальному пленарному засіданні КСУ з нагоди складення присяги суддями КС, які були призначені за квотою парламенту.

«Можу прогнозувати, що під час президентської кампанії будуть лунати слова від різних кандидатів, що за наступної президентської каденції українці будуть жити в НАТО та ЄС. Все так, як раніше говорили, що наступне покоління радянських людей буде жити при комунізмі», – зазначив експерт.

За його словами, насправді це не так, тому що шлях до НАТО та ЄС достатньо тривалий – це шлях, де не все залежить від нас, але де ми маємо зробити максимум.

«Щодо того, чи відбудуться кардинальні зміни у військовій сфері. Я знаю, що підготовлено 11 батальйонів за програмою НАТО - це кістяк збройних сил. У плані інших демократичних та економічних перетворень у нас великий простір роботи, угода про асоціацію з ЄС і відповідні документи стосовно відносин із НАТО. Фронт робіт, я думаю, не на 5 років», – переконаний Магда.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, що дає зафіксований у Конституції України шлях до НАТО та ЄС, пан Магда сказав, що в цьому випадку хочеться процитувати класика – "росте рівень жирів у маслі" від змін у Конституції.

«Конституція – це не просто основний закон, а такий документ, від якого наївно чекати блискавичної дії навіть у разі його 100% виконання. Так само, як не можна голосувати за кандидата в Президенти, сподіваючись, що він особисто поміняє лампочки у всіх без виключення під'їздах, це не його функція. Якщо ми говоримо про функції глави держави, то дипломатія та оборонна політика – це його Конституцією визначені обов'язки», – відповів гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 03:04 :57