понеділок, 24 вересня, 2018, 13:55 Політика
Олещук: Видача угорських паспортів в Україні сприймається як систематична та методична робота
ZIK
ZIK

Для українського Міністерства закордонних справ є досить складною ситуація, що склалася у Берегово на Закарпатті щодо видачі угорського громадянства. Бо якщо воно не відреагує, то може наразитися на звинувачення всередині країни. Адже не можна не реагувати на систематичну та методичну роботу Угорщини на території України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Петро Олещук.

«Зрозуміло, якщо відбудеться висилка угорських консулів з України, то слід очікувати на зворотну відповідь з боку Угорщини. Це очевидні кроки, які стосуються аксіоми дипломатичних відносин», – сказав Олещук.

За його словами, проблема полягає в тому, що це сприймається, як методична системна робота із надання громадянства Угорщини українцям. Тому очевидно, що організація подібних заходів вказує на систематичну та методичну роботу в цьому напрямку. Але й Україні теж треба працювати над тим, щоб населення не хотіло змінювати паспорт.

«Нам треба вести мову про те, щоб відповідним чином ставитися до громадян України, аби ні в кого не виникало бажання одержувати іноземне громадянство. Проблема ж все одно всередині України. Бо українці не просто так хочуть отримувати документ іншої країни», – наголосив він.

Він зазначив, що, на жаль, існує досить негативна статистика в плані депопуляції виїзду. При чому виїздять як правило ті люди, які орієнтовані на успіх та власну реалізацію.

«На жаль, багато хто з українців просто не бачить можливостей для реалізації в Україні. І це найбільша проблема. Бо не останню роль у цьому відіграє колосальна корупція. Зокрема,  такі справи як Розенблата, коли визнають незаконне зібрання доказів НАБУ», – вважає Олещук.

Це означає, що справа Розенблата буде повністю скасована і НАБУ буде зобов’язане вибачитись та припинити будь-які провадження і навіть виплатити штрафи.

«Таким чином справа, яка була декларована як найбільш гучна в новітній історії НАБУ, буде повністю скасована. І люди цілком слушно сприймають це, як тотальне розчарування в інституціях, яке згодом виражається у «голосуванні ногами», котре є найбільш об’єктивним»,  – наголосив політолог.

Нагадаємо, до бази «Миротворця» потрапили власники угорських паспортів із Закарпаття, а саме – четверо місцевих депутатів і заступник мера міста Чоп.

Також міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегова через з відео з роздачею паспортів як недружній і ризикований крок з боку Києва.

Читайте усе на тему: угорські паспорти

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 10:29 :19