Новини » Політика 24 вересня, 2018, 22:13
Нацкомісія з тарифів просить усунути законодавчі колізії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пропонує змінити норми щодо обов’язковості публікації рішень регулятора у газеті «Урядовий кур’єр».

Про це повідомляє прес-служба НКРЕКП.

«Голова Регулятора перш за все пропонує удосконалити норми Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», усунути протиріччя та неузгодженість з іншими законодавчими актами, зокрема, змінити норми щодо обов’язковості публікації рішень Регулятора в газеті «Урядовий кур’єр»«, – йдеться у повідомленні.

«На сьогоднішній день Законом передбачено, що всі рішення набувають чинності тільки після їх публікації в газеті «Урядовий кур’єр», водночас лише 60% рішень НКРЕКП були опубліковані. Для прикладу: є Рішення про зниження тарифів на теплопостачання по окремим ліцензіатам, які на сьогодні так і не були опубліковані», – заявили представники регулятора.

Також, НКРЕКП пропонує уточнити питання щодо фінансування регулятора, адже на сьогодні немає змін у Бюджетному кодексі, які б передбачали постійну щорічну статтю витрат національного регулятора.

Крім того у Комісії пропонують встановити чіткі повноваження щодо регулювання мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів, адже НКРЕКП важливо мати інструменти захисту прав споживачів, для цього потрібно визначити мінімальні стандарти для подальшого контролю за їх дотриманням.

Водночас НКРЕКП просить уточнити види санкцій, що застосовуються в процесі регулювання та контролю, бо вирішення цієї проблеми дозволить ефективно коригувати обсяг невикористаних коштів у тарифах ліцензіатів.

«Ми дуже розраховуємо на підтримку парламенту, і вже в своїй роботі ми стикнулись з тим, що є певні законодавчі колізії. Якщо глобально подивитись на необхідні законодавчі зміни, яких ми прагнемо і до яких ми можемо надати свої пропозиції, то їх можна поділити на дві основні частини: функціонування Регулятора і функціонування ринків», – заявила голова НКРЕКП Оксана Кривенко під час Комітетських слухань у Верховній Раді.

Як повідомлялось раніше, в НКРЕКП пообіцяли, що тарифи на електроенергію не будуть підвищувати

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 15:36 :12