Новини » Політика 24 вересня, 2018, 20:31
Мартиненко пропонує не вказувати структуру євроатлантичної інтеграції України
ZIK
ZIK

Внесення змін до Конституції щодо прагнення України до вступу в НАТО та ЄС ні про що не говорить. Проте було б доцільно внести напрям європейської євроатлантичної інтеграції, не вказуючи структури, як стратегічний напрям української держави.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив генеральний директор інформаційного агентства Інтерфакс-Україна Олександр Мартиненко.

Нагадаємо, що вперше з часів Революції гідності Конституційний Суд матиме змогу працювати у повному складі. Про це заявив Президент Петро Порошенко на спеціальному пленарному засіданні КСУ з нагоди складення присяги суддями КС, які були призначені за квотою парламенту.

«Євроатлантична інтеграція – це символ і, можливо, він мав би певний сенс, якби в Конституції не було б прописано організацій. Я прекрасно розумію критиків, які кажуть, що робити, якщо завтра не стане НАТО, а буде інша організація. Якщо вже так хотілося зазначити напрям руху України, то теоретично можна було б прописати туди європейську євроатлантичну інтеграцію як ідею, як це було в 2003 році в Законі "Про засади зовнішньої політики України". Сам по собі цей запис теж ні про що не говорить, і ми знаємо, що після цього були різні часи, але напрям європейської євроатлантичної інтеграції, не вказуючи структури, як стратегічний напрям української держави було б більш доцільно внести», – зазначив директор інформаційного агентства Інтерфакс-Україна.

Однак, за його словами, таке враження, що Президент і багато-хто у владі оперують абсолютно символічними речами, які намагаються продати українському народу. 

«Звичайно, це символ, а мені вже набридають такі символи. Нас обдурюють під час передвиборчої кампанії, забуваючи про те, що люди вимагають абсолютно конкретних речей і шляхи вирішення цих речей», – зауважив Олександр Мартиненко. 

Зокрема пан Мартиненко додав, що, звичайно, для влади складніше виконати 49 умов, які прописано у вимогах вступу до ЄС, і працювати над реформуванням країни для того, щоб відповідати стандартам ЄС. 

«Це дуже довгий і важкий шлях притому, що неоднозначною є ситуація в країні щодо цієї ідеї. До речі, ЄС і НАТО – це два різних процеси, і я не зовсім розумію, як їх можна об'єднати в одне і теж запитання. За результатами опитувань, у країні різні ставлення до ЄС і НАТО», – пояснив гість програми. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 14:26 :24