понеділок, 24 вересня, 2018, 13:43 Політика
Мартиненко: Другий президент не вбивав Гонгадзе
ZIK
ZIK

З початком другого терміну Леоніда Кучми на посаді президента всередині його команди почались розбірки. Вони наклались на «касетний скандал» Мельниченка та інші схожі операції іноземних спецслужб.

Таку думку в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі ZIK висловив прес-секретар Леоніда Кучми у 1998-2001 роках Олександр Мартиненко.

Він наголосив: навіть зараз впевнений, що Кучма не вбивав Гонгадзе. Та, коли слухав оприлюднені плівки Мельниченка, «впізнав там певні речі».

«Мене немає на жодному запису, я не був свідком жодної розмови, але, часом, певні моменти були схожими, хоча й щодо деяких я не розумів, чому це сталось. Адже знав ставлення президента до журналістів і до Георгія», – зазначив Мартиненко. 

Журналіст зізнався: до кінця не може зрозуміти, який вплив на ці події мали іноземні спецслужби.

«Чесно кажучи, мені здається, що за перший термін він зробив майже все, що хотів. На другому ж зависла пауза. Відтак, у команді всередині почались розбірки», – наголосив колишній прес-секретар.

Тому він переконаний: справа Гонгадзе, як і інші схожі випадки часів Кучми – намагання однієї частини команди переконати президента, що інша її частина – вороги.

«Чи винен він сам у тому, що збудував так команду? Можливо, частково й так. Та з іншого боку, є абсолютно конкретні люди, які цим займалися», – зазначив Мартиненко.

Що ж до самих плавок Мельниченка, то експерт переконаний: там присутній іноземний вплив.

«Це все переплелося між собою. Внутрішні розбірки в команді, навколо того, хто президента більше любить, наклались на цей вплив спецслужб. Та яких спецслужб – не знаю досі. Є підстави казати, що не тільки російських», – зазначив Олександр Мартиненко.

Як повідомлялось раніше, екс-майор Управління державної охорони Микола Мельниченко не лише записував розмови Президента Леоніда Кучми, а й контактував із політиками, «яких Кучма давав знищувати». Зокрема, йшлося і про дискредитацію політика Євген Марчука та його дружини Лариси Івшиної.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 11:05 :42