Новини » Політика 24 вересня, 2018, 22:46
Колишній віце-прем'єр радить вирішувати паспортний скандал із Угорщиною без розголосу
ZIK
ZIK

У тому, що відбулося на Закарпатті, є дві групи причин. Перша – це політика, яку здійснюють уряди Угорщини, Румунії, Польщі й Білорусі. Друга – недопрацювання українського МЗС.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив український дипломат і політик Роман Безсмертний.

Як повідомлялося, в консульстві Угорщини в Береговому громадянам України видають угорські паспорти. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

Роман Безсмертний зауважив, що в тому, що відбулося, є дві групи причин:

«Перша група – це політика, яка здійснюється урядами Угорщини, Румунії, Польщі і Білорусі. Друга – це недопрацювання українського МЗС в позиції України щодо діалогу з одним, другим, третім і четвертим урядом», – зазначив гість програми.

Водночас дипломат розповів, що подібні факти, як роздача паспортів іншої країни, в Україні мали б вирішуватися без розголосу.

«Якщо подібні факти зафіксовані, то без розголошення запрошують посла, йому доводиться до відома, що певна особа порушила закон, і за 24 години вона має покинути територію Україну. Я акцентую увагу на тому, що це має відбутися без розголошення.

Бо якщо питання отримало розголошення, воно піднімається на політичний рівень, і мовчки розв’язати його неможливо», – наголосив Безсмертний.

Політик додав, що те, що відбулося у Береговому – це річ, яка носить у собі дипломатичний і спровокований конфлікт. «Бо хтось це записав, хтось це розмістив. Це питання, які потребують відповіді. А якщо питання досягло такого рівня, то без двостор оннього діалогу між державами не обійтися, то це означає, що з обох боків на технічному рівні має відбутися певний діалог. Щоб з'ясувати, хто і для чого це робив, що насправді відбувалося, чи це носить постановочний характер, і що за цією завісою відбувалося насправді», – зауважив гість програми.

Роман Безсмертний також зазначив, що законодавчі і виконавчі органи України недопрацьовують у спілкуванні з угорською, румунською, польською і білоруською громадами.

«А це дає право робити певні імпульси»­, – підсумував Безсмертний.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 19:39 :09