Новини » Політика 24 вересня, 2018, 21:36
Холодницький про конфлікт із НАБУ: САП хочуть зробити «статистами», що підписують «хотєлки»
ZIK
ZIK

Відбулося чергове намагання зробити прокурорів САП залежними від детективів, щоб вони були не процесуальними керівниками, незалежними прокурорами, а були просто статистами і підписували будь-які «хотєлки».

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Гість програми прокоментував конфлікт між співробітниками НАБУ та САП 19 вересня, що виник, за даними ЗМІ, під час спроби встановити «прослушку» в кабінеті начальника 5-го відділу САП Ольги Ярової, прокурора у справі «Роттердам+».

«Фактом, що був хабар, ні слідство, ніхто не володіє. За тією інформацією, що я володію, у тому числі, зі ЗМІ, провадження пов’язане з начальником 5-го відділу Яровою – це та прокурор, яка розслідує, і якісно розслідує, «Роттердам+» зокрема», – зазначив Назар Холодницький.

Керівник САП зауважив, що питання щодо провадження проти Ярової слід адресувати ГПУ, водночас він зазначив, що в нього є питання до співробітників НАБУ: «А що вони там робили? Бо, згідно із законом, процесуальне керівництво над НАБУ здійснює лише САП. І злочини, які вчиняються прокурорами САП, наприклад, повинне розслідувати ДБР. Тобто роль НАБУ, як піднаглядного органу для того, щоб прокласти кабель до процесуального прокурора… Це не є боротьба з корупцією, це просто чергове намагання зробити прокурорів САП залежними від детективів. Щоб вони були не процесуальними керівниками, незалежними прокурорами, а були просто статистами і підписували будь-які «хотєлки», – заявив Назар Холодницький.

Гість програми, повертаючись до «справи Ярової», пояснив, що допоки не створене ДБР, його функції виконують СБУ і Нацполіція. Натомість, додав він, у цьому випадку залучили НАБУ, яке «вкотре йде у найми ГПУ».

Нагадаємо, 19 вересня САП заявила про сутички зі співробітниками НАБУ. У САП повідомили, що виявили «незаконно встановлені засоби негласного зняття інформації» працівниками НАБУ.

За даними ЗМІ, НАБУ планувало затримати під час передавання хабара начальника 5-го відділу САП Ольгу Ярову, прокурора у справі «Роттердам+».

У свою чергу, керівник НАБУ Артем Ситник заперечив встановлення апаратури для прослуховування у приміщеннях Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У Нацполіції відкрили кримінальне провадження через конфлікт між НАБУ і САП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 01:52 :19