Новини » Політика 24 вересня, 2018, 22:11
Холодницький ініціює зміни до КПК задля протидії «піар-серіалам»
ZIK
ZIK

Потрібно вносити зміни до КПК і позбавляти детективів права розголошувати дані досудового розслідування, адже зараз у багатьох справах слідство перетворюється на «піар-серіал».

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Гість програми, відповідаючи на запитання про фінансову підтримку САП та НАБУ, зауважив, що прокурорам не потрібен спецназ чи зброя, на відміну від НАБУ. Окрім того, з його слів, співробітників САП у 20 разів менше, аніж в НАБУ.

«Цим і пояснюється необхідність меншого фінансування», – зазначив Назар Холодницький і додав, що покладена на САП відповідальність є більшою, оскільки прокурори відповідають за справу до винесення вироку, а НАБУ – лише до направлення справи до суду.

Назар Холодницький також зауважив, що деталі справ оприлюднюють саме детективи НАБУ, а не прокурори. Зокрема щодо справи стосовно міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, як наголосив керівник САП, прокурори дозволу на оприлюднення даних не давали (нагадаємо, НАБУ опублікувало переписку Омеляна).

«Формально це не є порушенням закону. Я розумію, є дозвіл детектива. Але це свідчить про те, що зумисне, ще без вироку суду, створюється ілюзія доведеності вини того чи іншого посадовця», – наголосив керівник САП.

З його слів, матеріали слідства можуть бути оприлюднені, але – на судовому засіданні. Щоб уникнути оприлюднення даних, зауважив гість програми, потрібно вносити зміни до КПК і позбавляти детективів права розголошувати дані досудового розслідування. Назар Холодницький зауважив, що ініціюватиме відповідні зміни.

«У нас зараз у багатьох справах, на жаль, слідство перетворюється на піар-серіал: хто гарніше розкаже, хто гарніше намалює… А чи є там докази?» – заявив керівник САП.

Нагадаємо, 19 вересня САП заявила про сутички зі співробітниками НАБУ. У САП повідомили, що виявили «незаконно встановлені засоби негласного зняття інформації» працівниками НАБУ.

За даними ЗМІ, НАБУ планувало затримати під час передавання хабара начальника 5-го відділу САП Ольгу Ярову, прокурора у справі «Роттердам+».

Своєю чергою керівник НАБУ Артем Ситник заперечив встановлення апаратури для прослуховування у приміщеннях САП.

У Нацполіції відкрили кримінальне провадження через конфлікт між НАБУ і САП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 02:11 :09