понеділок, 24 вересня, 2018, 12:50 Політика
Експерт: Російська церква вдаватиметься до провокацій в Україні
ZIK
ZIK

Вочевидь, Росія та російська православна церква намагатимуться і надалі розхитувати ситуацію довкола автокефалії для Української православної церкви. Як ми знаємо, і Києво-Печерська, і Почаївська лаври перебувають в руках РПЦ. Тому очевидно, що будуть намагання загострити це питання.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив диякон та журналіст Роман Коляда.

Він розповів, що питання про надання Українській православній церкві автокефалії було вирішене ще у квітні цього року, а активний рух до цього розпочався ще декілька років тому.

«Якщо з останніх заяв Вселенського патріарха ми чуємо, що Україна отримає автокефалію, оскільки має на це право, то куди вже пряміше? Достатньо невдячною справою було б прогнозувати якісь кроки у гібридній війні, яку веде Росія. Але те, що Російська православна церква стала одним із видів зброї в цій війні – це факт», – наголосив диякон.

Втім, запевнив він, реагуючи на Томос для Української церкви, Російська православна церква у відповідь намагатиметься якось провокувати.

«Раніше про Російську церкву хоча б можна було говорити як про гідного суперника, який виважено говорить у богословській термінології і вдається до кроків, які хоча б можна пояснити з точки зору здорового глузду. А тепер, коли екзархи Вселенського патріарха просто приїхали в Україну, РПЦ вже кричить, що припиняє євхаристійне спілкування», – підкреслив Роман Коляда.

За його словами, такими діями Російська церква просто використовує найсвятіше, що є в церкві, для зведення своїх політичних рахунків та досягнення політичних цілей.

«Тому далі важко прогнозувати їх дії. Вочевидь, вони намагатимуться «хитати», провокувати довкола лавр. Як ми знаємо, і Києво-Печерська, і Почаївська лаври знаходяться в руках УПЦ МП. Тому, вочевидь, будуть намагання якось загострити це питання», – переконаний журналіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 19:30 :13