понеділок, 24 вересня, 2018, 12:34 Політика
Експерт пояснив, що для України означає збільшення військової сили в Азовському морі
ZIK
ZIK

Прибуття в Азовське море українських військових кораблів «Донбас» та «Корець» і поява в Чорному морі військових суден Великої Британії є знаком для Росії, що коли вона раптом почне військову ескалацію, то отримає негайну відповідь.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів журналіст Юрій Луканов.

Він підкреслив, що російсько-українське протистояння в Азовському морі триває з весни 2018 року – саме тоді ми почали чути нарікання, буцім, Україна ніяк не реагує на нахабні дії Росії в морі.

«По-перше, ніхто не хотів би мати справ з Україною, оскільки в Азові така нестабільна ситуація, коли агресор постійно зупиняє морські судна. А по-друге, Україна і компанії-власники цих суден банально втрачали гроші та час», – каже експерт.

Втім, вважає він, ситуація «розрулилась» найоптимальнішим чином – судна Військово-морських сил України «Донбас» і «Корець» пройшли Керченський міст та дислокувались в Азовському морі.

«Раніше в України не було достатньої кількості техніки. Очевидно, вона була сконцентрована на інших напрямках. Тому ми не могли на рівних боротися з Росією в Азовському морі і діяли іншим шляхом. Бюрократична машина працює дуже повільно, але коли вона вже починає працювати в певному напрямку, то її вже важко зупинити», – розповідає Юрій Луканов.

За його словами, внаслідок дій українських дипломатів Держдеп США виступив із підтримкою України, а згодом до Азовського моря наблизились і британські військові судна.

«Це знак для Росії, що коли вона раптом почне військову ескалацію, то отримає негайну відповідь. А якщо б не було відповідної підготовки, якщо б українські кораблі пішли в Азовське море без неї, Росія б тоді їх або просто знищила, або не дала б пройти. А зараз вона просто мовчки спостерігала», – підсумовує журналіст.   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 19:15 :20